نمایش موارد بر اساس برچسب: اتاق بازرگانی

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان، جلسه هیئت نمایندگان با حضور مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان برگزار شد.

ایرج حشمتی مدیرکل حفاظت محیط زیست اصفهان در این جلسه با ارائه گزارشی از دلایل آلودگی هوای کلانشهر اصفهان اظهار داشت: هزینه هر ایستگاه پالایش هوا در حال حاضر به 3.5 میلیارد تومان می رسد، این در کنار هزینه 200 میلیون تومانی نگهداری در سال است.

حشمتی در ارتباط با ایستگاه های سنجش آلاینده ها عنوان کرد: شاخص کیفیت هوا (AQI)که ارائه می شود شامل ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار و ذرات معلق است، که این موارد همه آلاینده های هوا نیستند، آلاینده هایی وجود دارند که امکان شناسایی آن ها را با دستگاه های فعلی نداریم.

در این جلسه مصوب شد کارگروهی ویژه در راستای بررسی پیسنهادات اجرایی برای کنترل آلودگی هوا با حضور نمایندگان کمیسیون حقوقی و کمیسیون مسؤولیت های اجتماعی و تعدادی از اعضای هیئت نمایندگان جهت هم افزایی با تشکل های مردم نهاد محیط زیستی و اداره کل محیط زیست استان تشکیل شود.

همچنین مصوب شد، با محوریت اتاق بازرگانی و مشارکت اعضا ءبرای تجهیز دو ایستگاه جدید پایش و رصد آلاینده های هوا برای تعیین دقیق تر میزان آلودگی هوا اقدام شود.

منتشرشده در اقتصاد

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان در متن این نامه آمده است: کلانشهر اصفهان طی سنوات گذشته و همچنین سال جاری از هشت کلانشهر ایران اسلامی به عنوان آلوده ترین کلانشهر کشور مطرح بوده و علاوه برایجاد صدمات متعدد به منابع طبیعی به عنوان سرمایه بین نسلی، به یکی از عوامل اصلی تهدیدکننده اقتصاد و سلامتی نسل فعلی و شهروندان کنونی اصفهان بدل گردیده است.

 برابر مطالعات انجام شده در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان آلودگی هوای اصفهان به تنهایی عامل 15 درصد از مرگ و میر در استان می باشد و در بین عوامل آلاینده آسیب زا، ذرات معلق با ابعاد 2.5 میکرومتر به عنوان مهم ترین تهدیدکننده سلامتی شهروندان‌ استان قلمداد می شود.

نتایج پژوهش دانشگاه صنعتی اصفهان بیانگر نقش 37 درصدی برخی صنایع در تولید ذرات معلق آلاینده در فصول سرد سال بوده که در مواردی از سهم آلایندگی بخش حمل و نقل، بویژه در ایام تداوم پدیده وارونگی هوا به علت برودت جوی، فراتر رفته و به عنوان عامل اصلی آلایندگی کلانشهر اصفهان مطرح می شود.

استقرار واحدهای آلاینده خصوصاً واحدهای معظم دولتی وخصولتی شناسایی شده استان در حریم شهر اصفهان از عوامل اصلی تولید آلاینده¬ها بوده و لزوم پیگیری جدی اجرای طرح جامع کنترل آلودگی هوای مناطق مرکزی استان مشتمل بر کلانشهر اصفهان را دوچندان می نماید.

اگرچه اقدام شایسته دستگاه قضایی استان در سال 93 مبنی بر پلمب مشعل های مازوت سوز دو نیروگاه اصلی اصفهان مرهمی بر زخم آلودگی کلانشهر اصفهان تلقی می شود، لکن استفاده از سوخت مازوت در دیگر صنایع، نگرانیها نسبت به تشدید و تغلیظ عوامل آلاینده را فزونی بخشیده است.

رکورد شکنی شاخص کیفیت هوای اصفهان در روزهای گذشته با عبور از مرز 200 نگرانی مضاعفی را فراهم آورده و سبب شده تا با نگارش این مرقومه از جنابعالی به عنوان مدعی العموم و پاسدار حقوق عامه شهروندان مستند به ماده 688 قانون مجازات اسلامي و قانون هواي پاك مصوب 25/04/1396 و قانون جلوگيري از آلودگي هوا مصوب 03/02/1374 درخواست نماییم تا با ورود جدی و قاطع به موضوع از تدوام اضرار به نفوس مومنین جلوگیری نموده و دستور فرمایید اقدام شایسته صورت پذیرد.

منتشرشده در اقتصاد

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان، دهمین جلسه کمیسیون تجارت، خدمات و ارتباطات اتاق بازرگانی در حالی به میزبانی نمایشگاه اصفهان برگزار شد که اعضای حاضر در آن راهکارهای بهره‌برداری فعالان اقتصادی استان از ظرفیت مجموعه جدید نمایشگاهی اصفهان را مورد بررسی قرار دادند.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان در این جلسه نقش رویدادهای نمایشگاهی در توسعه اقتصادی را بسیار مهم و اساسی دانست و گفت: یکی از راهکارهای توسعه صادرات برای کشورها، حضور در نمایشگاه‌های تجاری و تخصصی است چرا که نمایشگاه یکی از بهترین ابزارهای بازاریابی برای توسعه محصول و همچنین بهترین راهکار برای توسعه سرمایه‌گذاری در مناطق به شمار می‌رود.

علی یارمحمدیان با بیان اینکه اصفهان در بسیاری از بخش‌های اقتصادی رتبه‌های برتر کشوری را به خود اختصاص داده است، افزود: اصفهان در حوزه‌های سنگ، فولاد، تولید تجهیزات و ماشین‌آلات، دام و طیور، کشاورزی و گل و گیاه، فرش و طلا و جواهر حرف اول کشور را می‌زند؛ این پتانسیل‌های گسترده نشان می‌دهد که اصفهان می‌تواند محرک افزایش و توسعه صادرات کشور باشد و برای دستیابی به این موضوع، رویدادهای نمایشگاهی بهترین ابزار به شمار می‌روند.

وی با تاکید بر اینکه ظرفیت صنعت نمایشگاهی در اصفهان افزایش یافته است، ادامه داد: با ساخت و تجهیز محل جدید برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان، اقدامات لازم برای حضور مطلوب شرکت‌ها و فعالان اقتصادی در نمایشگاه پیش‌بینی و انجام شده است.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان تاکید کرد: اکنون که زیرساخت‌های استاندارد صنعت نمایشگاهی در اصفهان فراهم شده، لازم است نمایشگاه‌هایی برگزار شود که در سطح منطقه و بین‌الملل موفق ظاهر شود؛ به همین منظور از پیشنهاد فعالان اقتصادی برای دستیابی به این موفقیت استقبال می‌کنیم.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان نیز که به صورت مجازی در این جلسه حضور داشت گفت: بهره‌برداری از محل جدید برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان یک اقدام بسیار مهم و اساسی در حوزه‌های تجارت، توجه به شتابدهنده‌ها و همچنین گردشگری به شمار می‌رود.

مسعود گلشیرازی با تاکید بر اینکه لازم است همراهی ویژه‌ای توسط شرکت‌های فعال بخش خصوصی اصفهان با نمایشگاه صورت گیرد، افزود: برای اینکه چراغ نمایشگاه روشن باشد، صنایع مهم اصفهان باید حضور جدی در رویدادهای نمایشگاهی داشته باشند و از برگزاری این رویدادها حمایت کنند.

وی اظهار داشت: دستیابی به توان‌ صادراتی و همچنین پیش‌برد موفقیت‌های فراصنعتی با استفاده از پتانسیل‌های نمایشگاهی قابل انجام است و بر همین اساس، امیدواریم شرایط لازم برای حضور مطلوب شرکت‌های بخش خصوصی و فعالان اقتصادی در نمایشگاه اصفهان ایجاد شود.

منتشرشده در اقتصاد
صفحه2 از2
 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهرو به نقل از  روابط
به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر وبه نقل از روابط
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، سید ضیاء
 • 1
 • 2
 • 3
آخرین اخبار
 به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، من یک معلول هستم. یا حالا هر اسم دیگه ای که روی این پدیده بخواید بذارید، توان‌یاب،
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  در آیین اختتامیه شانزدهمین جشنواره روابط عمومی اصفهان در اتاق بازرگانی استان، ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  هادی نباتی‌نژاد افزود: پارسال در مجموع ۷.۴ میلیون تن گندله (رشد ۴.۸ درصدی نسبت به ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، علیرضا قاری‌قرآن مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان در خصوص پروژه تقاطع غیرهمسطح ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، منصور یزدی زاده، در این دیدار به اهمیت و جایگاه خاص روابط عمومی اشاره کرد و گفت : با
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، علیرضا نصراصفهانی  اظهار کرد: متاسفانه با خبر شدیم آقای اکبر ترکان به دلیل بیماری ...

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • حوادث
 به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، من یک معلول هستم. یا حالا هر اسم دیگه
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  در آیین اختتامیه شانزدهمین جشنواره ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  هادی نباتی‌نژاد افزود: پارسال در مجموع
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، علیرضا قاری‌قرآن مدیرکل راه و شهرسازی ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، منصور یزدی زاده، در این دیدار به اهمیت و
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، علیرضا نصراصفهانی  اظهار کرد: متاسفانه
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…