نمایش موارد بر اساس برچسب: ذوب آهن اصفهان

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، یزدی زاده با بیان این که ذوب آهن اصفهان روند صنعتی شدن در کشور را رقم زد گفت: در صنعت فولاد تمام رشته های دانشگاهی اعم از فنی- مهندسی و علوم اجتماعی درگیر هستند و در حقیقت صنعت فولاد شرایط لازم برای به کار گیری علوم و فنون و توسعه سایر صنایع را فراهم می‌آورد.

مدیرعامل شرکت به فرآیند سوددهی ذوب‌آهن اصفهان نیز پرداخت و افزود: ذوب آهن اصفهان بر اساس اصل ۴۴ خصوصی شد اما چون زیان انباشته داشت سهام آن در بازار فرابورس عرضه شد. پس از آن با تلاش همکاران، تولید محصولات با ارزش افزوده بالا، افزایش قیمت محصولات و سایر عوامل مرتبط از زیان انباشته خارج شد و به سوددهی رسید و در دو سال اخیر با سوددهی قابل ملاحظه ای که داشت سهام آن از فرابورس به بورس انتقال یافت.
 وی با بیان این که پروژه های ذوب آهن با پیوست‌های زیست محیطی تعریف و اجرا می‌شود تاکید کرد: ذوب آهن اصفهان از دیرباز مباحث زیست محیطی را در سه مقوله آب، خاک و هوا مدنظر داشته و با اجرای پروژه‌های مختلف مانند بک فیلترها، الکتروفیلترها، درب های فلکسیل و... در راستای استانداردهای  زیست‌محیطی اقدام می‌کند که تمام این اقدامات از طریق سازمان حفاظت محیط زیست بازرسی و پایش می شود.
منتشرشده در اقتصاد

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محمد جعفر صالحی معاون خرید و علیرضا رضوانیان معاون برنامه ریزی و توسعه ذوب آهن نیز در غرفه این شرکت با مسئولین بازدید کننده مذاکره نموده و پاسخگوی بازدیدکنندگان بودند.

معاون خرید ذوب آهن اصفهان در گفتگو با  دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری و رئیس جمهور بر حمایت از تولید ملی ، اظهار داشت : این مجتمع عظیم صنعتی در شرایط کنونی جهت تامین مواد اولیه به ویژه سنگ آهن و زغال سنگ با مشکلات بسیاری مواجه است و ذوب آهن به دلیل عدم برخورداری از سهمیه سنگ آهن، مورد بی مهری قرار گرفته است.

وی افزود، حرکت شرکت های معدنی به سمت تولید فولاد که در تخصص آن ها نیست ، نادرست است و این شرکت ها باید به افزایش کمی و کیفی تولید در حوزه معدن تمرکز کنند .

صالحی اظهار داشت : اگر ذوب آهن اصفهان دغدغه تامین مواد اولیه نداشته باشد ، می تواند بیش از گذشته محصولات مورد نیاز کشور از جمله ریل را تولید کند که در توسعه زیرساختهای حمل و نقل ریلی نقش مهی دارد .

رضا راستی مدیر کل دفتر ترانزیت گمرک ایران و محمدعلی خاشی، ناظر گمرکات استان سیستان و بلوچستان ، دیگر مسئولینی بودند که در غرفه ذوب آهن اصفهان حضور یافتند و با سلطانی مدیر امور فنی و برنامه ریزی تولید شرکت گفتگو نمودند . 

همایش و نمایشگاه لجستیک چابهار با حضور سعید محمد معاون رئیس جمهور و دبیر شواری عالی مناطق آزاد کشور و جمعی از کارشناسان و متخصصان حوزه حمل و نقل کشور، ۳۰ دی ماه آغاز به کار کرد .  
هدف از برگزاری همایش و نمایشگاه یاد شده معرفی ظرفیت ها و امتیازات بندر چابهار به عنوان کانون جدید لجستیک و زنجیره تامین کشور است.     
همچنین، در همایش و نمایشگاه لجستیک چابهار راهبردهای عملی برای فعالسازی دالان ترانزیت جنوب-شمال از طریق چابهار و جایگاه لجستیکی این بندر به عنوان محور توسعه مکران مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

منتشرشده در اقتصاد

 

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، وی ضمن تقدیر و تشکر از تلاش و همت جمعی که در کارگاه نورد ۳۰۰  ایجاد شده است و تشکر از سایر مدیریت های مرتبط که هم اینک همکاری بسیار تنگاتنگی با مهندسی نورد در این کار با ارزش دارند،گفت: با تکمیل این پروژه کاملا بومی سازی شده، از خروج مقدار زیادی ارز برای خرید تسمه بسته بندی و ملزومات آن  که حقیقتا خیلی هم گران قیمت می باشند،جلوگیری شده ‌و صرفه جویی قابل توجهی در سال حاصل خواهد شد.

محمد صدری سرپرست نورد ۳۰۰ در این خصوص گفت :در نورد های ۳۰۰  و۳۵۰ ذوب آهن اصفهان که محصول میلگرد تولید می شود، بسته بندی همچنان به صورت سنتی انجام گرفته که در این فرایند از سیستم تسمه پیچی و دستگاه سیکلوپ و زیگنود که کلا وارداتی می باشد استفاده می گردد و هزینه های خرید خارجی و خروج ارز را در پی دارد. در این روش، بسته بندی بصورت دستی و حمل هر بسته، جداگانه توسط جرثقیل انجام گرفته که  فرایندی سخت و طاقت فرسا و زمانبر بوده و گلوگاه تولید هم میباشد . لذا لازم است فرایند بسته بندی و جمع آوری محصول بصورت مکانیزه و شکیل انجام گردد.
 سرپرست نورد ۳۰۰ خاطر نشان کرد: مزایای سیستم مکانیزه شامل حذف تسمه و دستگاههای تسمه پیچی، استفاده از میلگردهای تولید داخل شرکت و خارج از نرم، کاهش زمان بسته بندی، کاهش توقفات، افزایش تولید، افزایش کیفیت و شکیل شدن بسته ها و همچنین کاهش سختی کار و تعداد نیروی انسانی میباشد.

وی با اشاره به این نکته افزود: با توجه به شرایط فرایند فعلی بر آن شدیم سیستم بسته بندی محصول را تغییر داده و بصورت مکانیزه جایگزین نماییم که در این فرایند مکانیزه به تجهیزاتی از قبیل سیستم رولیکهای جمع آوری شاخه های محصول، دستگاه گره زن خاموت، سیستم رولیکهای حمل بسته، سیستم قاب زنجیر هیدورلیکی جهت انتقال به بستر انبارش بسته ها و نیز سیستم توزین بسته  و تجهیزات اتوماسیون نیاز می باشد.
 سرپرست نورد ۳۰۰ گفت : با توجه به توانایی های کارشناسان مهندسی نورد طراحی مهندسی کل فرایند، در نورد ۳۰۰ و با کمک و ترسیم در  دفتر فنی انجام گرفت.
وی افزود : این طراحی بگونه ای انجام گرفت که از امکانات و تجهیزات موجود حداکثر استفاده شود و کمترین هزینه و کاهش قطعات ساختی و خرید و همچنین کمترین تخریب فنداسیون را در بر داشته باشد .

محمد صدری اظهار داشت : در ابتدا طراحی دستگاه گره زن نیمه اتوماتیک طی شش ماه زمان و پس از تهیه حدود ۱۰۰ شیت نقشه انجام گرفت و با بهره گیری از امکانات و تجیهزات موجود در کارگاه شامل سیلندرهای هیدرولیک، موتور و گیربکس و اسکلت فلزی در حال ساخت می باشد. فقط در صورت خرید این دستگاه، هزینه ای بیش از صد میلیارد ریال برای شرکت در پی دارد.
 
وی افزود: فرایند اجرایی این پروژه بدون نیاز به توقف کارگاه از ابتدای دی ماه ۱۴۰۰  با همکاری مدیریت های نت مکانیک، اتوماسیون ، نت ساختمان ، امور فنی ،  سفارشات و خرید شروع  و درحال انجام می باشد.
 
منتشرشده در اقتصاد

 به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، این کنفرانس با هدف ارتقاء توسعه و ترویج دانش مدیریت و توسعه برند سبز، تعامل متخصصین و پژوهشگران و تبادل تجارب تکنیک‌های برندسازی سبز، تبیین چالش‌ها و راهکار‌های برند سبز، کمک به توسعه پایدار صادرات در حوزه تولید محصولات و خدمات سبز و تبیین اهمیت تشکل‌های زیست محیطی به امر برند سازی سبز برگزار شد.

مجید مکاری مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست در این خصوص گفت: رویکرد سبز و برند سازی از اهمیت ویژه‌ای در حوزه کسب و کار رقابتی جهانی امروز برخوردار است و عمل کردن به رسالت‌های اجتماعی در حوزه محیط زیست یکی از الزامات توسعه پایدار است.

وی با اشاره به اینکه ذوب آهن اصفهان به عنوان اولین تولید کننده فولاد در کشور اهتمام ویژه‌ای به جاری سازی الزامات در این زمینه داشته است، گفت: اظهار نامه مشارکت در فرایند برند سبز توسط مدیریت ایمنی، بهداشت و محیط زیست بر اساس الزامات جایزه مذکور تدوین و به دبیرخانه جایزه بین المللی برند سبز ارسال گردید و پس از ارزیابی توسط ارزیابان این موسسه و انجام دفاعیات لازم، ذوب آهن اصفهان موفق به کسب تندیس طلایی و گواهینامه برند سبز شد.

رسول قربعلی نجف آبادی شاغل در مدیریت تحقیق و توسعه شرکت که یکی از سخنرانان این کنفرانس بود گفت:احداث و نگهداری از فضای سبز به عنوان یکی از راهکار‌های بهبود شرایط زیست محیطی همواره مدنظر صنایع از جمله ذوب آهن اصفهان بوده است.

وی افزود: نگهداری از این مجموعه‌ها مستلزم هزینه و دغدغه‌های زیادی است و ذوب آهن اصفهان با دارا بودن بیش از ۱۶ هزار هکتار فضای سبز و جنگل مصنوعی دارای بزرگترین جنگل مصنوعی در میان صنایع است که می‌تواند تجارب خود را در این زمینه به اشتراک بگذارد و همچینی الگوی مناسبی برای دیگر صنایع باشد.
گفتنی است که در کنار این کنفرانس نمایشگاه جانبی برگزار شد و ذوب آهن نیز آخرین دستاورد‌های خود را در این زمینه در معرض دید علاقمندان گذاشت.

شایان ذکر است اولین کنفرانس بین المللی برند سبز با حضور دکتر محمد قنبری دبیرکل کنفرانس بین المللی برند سبز، دکتر شهریار شفیعی مدیر و موسس آکادمی برند ایران، اصغر عبدلی، عضو هیات عملی دانشگاه شهید بهشتی و کارشناس محیط زیست و مشاور ارشد فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی ۳۰ شهریور در مرکز همایش‌های بین المللی رایزن تهران برگزار شد.

منتشرشده در اقتصاد

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، سید حسین دیباجی مدیر کیفیت فراگیر شرکت گفت : پالمر در این جلسه مطابق پاورپوینت ارسالی به معرفی موسسه کرز و دامنه فعالیت این موسسه و سپس چگونگی انجام ممیزی جهت اخذ گواهینامه CARES پرداخت و در پایان خواسته های موسسه کرز از سازمان در جریان انجام ممیزی را اعلام نمود و در این ارتباط استفاده از QR-CODE ثابت و دینامیک بر روی پلاک محصول تولیدی را برای ارسال به کشور انگلستان الزامی دانست . همچنین در این جلسه جهت انجام ممیزی برنامه ریزی لازم انجام پذیرفت .

وی افزود : در ادامه بهادیر مواردی را در مورد نحوه انجام ممیزی Sustainability که به تازگی جزء الزامات انجام ممیزی جهت اخذ گواهینامه CARES می باشد را ارایه نمود و مقرر گردید جلسه هماهنگی قبل از جلسه ممیزی برنامه ریزی شود .

شایان ذکر است شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان از سال ۱۳۹۶ تا سال ۱۳۹۸ دارای گواهینامه CARES بوده که از سال ۱۳۹۸ به دلیل تحریم های ظالمانه ، موسسه CARES این گواهینامه را تمدید نکرده و بدین علت در این سال مجدداً ممیزی جهت اخذ گواهینامه به صورت صدور مجدد انجام خواهد پذیرفت.

 

منتشرشده در اقتصاد
صفحه1 از4
 • اقتصاد
 • سیاست
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر، همچنین این شرکت
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیرعامل شرکت
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، ابراهیم محمدی
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، یزدی زاده با
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محمد جعفر صالحی
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، سردار"محمدرضا
 • 1
 • 2
 • 3
آخرین اخبار
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت با اشاره به بیانات مقام ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از خانه ملت، در نشست علنی امروز- چهارشنبه (۶ بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی گزارش
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مصطفی نباتی‌نژاد  اظهار کرد: زمانی که شهروندان اصفهانی بخواهند از حوزه گردشگری درآمد
به گزار ش پایگاه خبری ارمغان شهر ، سید رضا مرتضوی در دیدار  با  شماری  از هنرمندان و فرهیختگان اصفهانی با اشاره به سفر
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محمد نورصالحی در گردهمایی اعضای باشگاه شهراندیشان که با هدف ارائه پیشنهادها و ایده‌ها
ه گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، عباس حاج رسولی‌ها  با بیان اینکه بودجه دوره ششم طبق برنامه ۲۰ ساله‌ای که در دوره اول

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • جامعه
 • حوادث
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی روز چهارشنبه
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از خانه ملت، در نشست علنی امروز-
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مصطفی نباتی‌نژاد  اظهار کرد: زمانی که ...
به گزار ش پایگاه خبری ارمغان شهر ، سید رضا مرتضوی در دیدار  با  شماری  از
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محمد نورصالحی در گردهمایی اعضای باشگاه
ه گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، عباس حاج رسولی‌ها  با بیان اینکه بودجه
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…