نمایش موارد بر اساس برچسب: ذوب آهن اصفهان

شنبه, 12 ارديبهشت 780 ساعت 14:47

دریافت مدال زرین مدیر عامل ذوب آهن

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، ایرج رخصتی مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در نهمین کنفرانس روابط عمومی و صنعت که اول مرداد ماه در هتل المپیک تهران برگزار شد ، به عنوان مدیر برتر حامی روابط عمومی انتخاب و مدال زرین روابط عمومی را دریافت نمود.

نهمین کنفرانس روابط عمومی و صنعت با عنوان « روابط عمومی صنعت در ایران ، تجربه ها و روندها » ، با حضور خسرو رفیعی رئیس انجمن روابط عمومی ایران، حسین زاده قشمی مدیرکل دفتر ارتباطات وزارت صمت، دکتر تقی پور دبیرکل باشگاه مدیریت ارتباطات یونسکو-ایران و جمعی از اساتید ، صاحب نظران و دست اندرکاران حوزه روابط عمومی برگزار شد .

در این کنفرانس همانند دوره های گذشته مدیر برتر حامی روابط عمومی بر اساس معیارهای این حوزه توسط دبیرخانه دائمی کنفرانس روابط‌عمومی و باشگاه مدیریت ارتباطات یونسکو انتخاب شد که در سال جاری بر اساس ارزیابی های صورت گرفته، این عنوان به ایرج رخصتی مدیرعامل ذوب آهن اصفهان رسید.

ویژگی‌های رخصتی که منجر به انتخاب وی به عنوان مدیر برتر حامی روابط عمومی شد ،

۱- رویکرد عملی وی در مسئولیت های مختلف کاری در ذوب آهن اصفهان طی سالهای مختلف.

۲-مسئولیت در شرکت تارابگین به عنوان مدیر عامل که همواره نسبت به حوزه روابط عمومی و ارتباطات توجه خاصی داشته است.

۳- پاسخگویی به ذینفعان به شیوه های مختلف از جمله میز خدمت ، توسعه ارتباطات درون و برون سازمانی ، توجه ویژه به مسئولیت های اجتماعی شرکت ، مشارکت در برنامه های فرهنگی و اجتماعی

۴- حضور مداوم در بین کارکنان ، حضور در برنامه های مختلف روابط عمومی و همایش های مرتبط با شرکت ، ارتباط وتعامل با رسانه ها، حضور فعال درشبکه‌های اجتماعی و کانال های تخصصی صنعت فولاد ، در نظرگرفتن جایگاه مناسب برای روابط عمومی در ساختار سازمانی و ….از جمله معیار های دیگر در این انتخاب می باشد.

 

حسین زاده قشمی مدیرکل دفتر ارتباطات وزارت صمت اظهار کرد :

صنایع معدنی و فولادی از نقاط قوت اصلی ما در حوزه صنعت و اقتصاد است و دستاوردهای چشمگیری داشته است .

خوشبختانه در ۴۰ سال گذشته ، یکی از توفیقات جمهوری اسلامی ایران در فعالیت های رسانه ای در حوزه صنعت فولاد رخ داده است که به شدت امید آفرین است و این حاصل فعالیت روابط عمومی ها و رسانه ها در این حوزه است .

مدیرکل دفتر ارتباطات وزارت صمت ضمن تمجید از حمایت های مدیریت ذوب آهن اصفهان از فعالیت های حوزه روابط عمومی که موجب امید بخشی در جامعه است ، گفت :

بعد از انقلاب دستاوردهای امید آفرینی در حوزه فولاد برای جامعه داشتیم و رتبه ما در جهان در تولید فولاد نشانگر این موفقیت است و باید تلاش کنیم این امید آفرینی را از طریق رسانه ها توسعه دهیم .

لازم است بدانیم :

ذوب آهن اصفهان به عنوان مادر صنعت فولاد کشور و بیش از ۵۵ سال فعالیت، از پیشگامان روابط عمومی در حوزه صنعت نیز محسوب می شود و در بیش از نیم قرن گذشته با حمایت مدیران این مجتمع عظیم صنعتی توانسته با انجام فعالیت های حرفه ای در حوزه روابط عمومی، به خوبی دستاوردهای صنعت فولاد ایران به عنوان دهمین تولید کننده فولاد در جهان را به اطلاع افکار عمومی برساند.

منتشرشده در اقتصاد
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و  به نقل از روابط عمومی ذوب آهن اصفهان، همایون صمیمی مدیر بخش کوره بلند ذوب آهن اصفهان با اعلام این خبر گفت : قیمت های انرژی و کک در دنیا رو به افزایش است و با توجه به تامین حدود ۷۰ درصد از زغال مصرفی کارخانه از معادن داخلی و ۳۰ درصد از کک و زغال مصرفی از خارج از کشور و تامین منابع مالی و انتقال این حجم از مواد اولیه، نیاز است مصرف کک را در کارخانه کاهش دهیم.
وی افزود : در این راستا از سال قبل چند تیم کاری تشکیل شده که نتایج خوبی نیز رقم خورده و به طور میانگین نسبت به سال قبل مصرف کک خشک حدود ۴۰ کیلوگرم کاهش یافته است و در کوره بلند شماره ۲ نیز مصرف کک خشک به کمتر از ۵۰۰ کیلوگرم به ازاء هر تن چدن رسیده است و انشاا…  با بهره برداری از پروژه تزریق پودر زغال به کوره بلند،رکوردهای چشمگیری در زمینه کاهش مصرف کک حاصل خواهد شد.
.
منتشرشده در اقتصاد

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، ایرج رخصتی در مجمع فوق‌العاده و مجمع عمومی سالیانه شرکت سهامی ذوب‌آهن اصفهان در خصوص سرانه مصرف فولاد در دنیا بیان داشت : ایران در این شاخص رتبه هشتم را دارد و شرکت ذوب آهن به عنوان تولید کننده فولاد مقاطع ساختمانی و فولادهای کیفی و فولادهای با استحکام بالا که نیاز ساخت و ساز کل کشور و دنیا است ، بیشترین مصرف را در این تولیدات داریم.

مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان تولید تیرآهن‌های با استحکام بالاتر و خاص را از استراتژی ذوب آهن برشمرد و گفت : ذوب آهن رقبای خوبی در میلگرد کشور دارد و این شرکت در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال ۱۳۹۹ در تولید فولاد خام ۵ درصد رشد داشته است .

به گفته وی ، شرکت ذوب آهن اصفهان در سال ۱۴۰۰ رتبه سوم تولید فولاد خام را با ۲ میلیون ۴۸۹ هزار تن فولاد خام ، کسب کرده است .

رخصتی به وضعیت صادرات ذوب آهن اصفهان اشاره کرد و افزود : صادرات ذوب آهن بیشتر برای پوشش دادن نیاز وارداتی این شرکت است و ۵۶.۵ درصد صادرات ذوب آهن مربوط به تیرآهن، ۱۲ درصد شمش و میلگرد ۵ درصد می باشد .

وی در ادامه در خصوص شرکت ذوب آهن از نظر فروش و مقایسه این شرکت با رقبا از منظر سودآوری ، بیان داشت : ذوب آهن از لحاظ تناژ رتبه سوم را به خود اختصاص داده و سود ناخالص ذوب آهن ۱۱.۳ درصد و سود خالص عملیاتی آن ۶.۵ درصد است.

مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان با اشاره به وضعیت تولید ذوب آهن در سه سال اخیر، اظهار داشت : از سال ۹۸ تا ۱۴۰۰ تولید تمام محصولات در ذوب آهن از جمله کک به عنوان محصول میانی افزایشی بوده است و یک میلیون و ۲۶۳ هزار تن در سال ۱۴۰۰ میزان تولید آن بوده است، همچنین میزان تولید چدن ۲ میلیون و ۷۶۸ هزار تن بود و تولید شمش فولادی و محصولات نوردی شرکت افزایشی بوده است.

وی خاطر نشان کرد : جمع صادرات ذوب آهن در سال ۱۴۰۰ نسبت به دو سال قبل افزایشی بوده که رکورد محسوب می شود.

رخصتی با بیان اینکه ۷۰ درصد تولید فولاد دنیا با روش کوره بلند است ، افزود : ذوب آهن یکی از کارخانه‌هایی است که از ابتدا تا انتهای خط را دارد و با دارا بودن این روش تولید، پتانسیل خوبی برای تولید فولادهای خاص و تمیز دارد و تولید فولاد تمیز در ذوب آهن از دیگر نقاط قوت این شرکت می باشد .

وی  نامتوازن بودن خط‌های فولادسازی و کک سازی را از ضعف‌های موجود در شرکت ذوب آهن دانست و گفت : ما به دنبال کامل کردن سبد محصولات خود هستیم  از این رو باید به سوی تولیداتی برویم که ذوب آهن قابلیتش را داشته و تولیدات خاصی را داشته باشیم .

رخصتی  پایداری در تامین مواد اولیه استراتژیک را از دیگر چالش های این شرکت برشمرد و گفت: امروز در کوتاه مدت مشکل تامین مواد اولیه ذوب آهن حل شده است، اما اگر از من به عنوان مدیرعامل برای چهار سال آینده سوال کنند، می گویم که برنامه هایی برای حل این مشکل با کمک مجموعه معدنی شستا داریم.

وی تصریح کرد : این شرکت از کمیته‌های تخصصی راهبردی و ریسک به منظور رصد بازار کسب‌وکار استفاده می‌کند لذا ذوب‌آهن تنها یک شرکت نیست بلکه صنعتی است که ریشه در تاریخ دارد به همین دلیل ظرفیت آن در حوزه منابع انسانی قابل توجه است.

مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان با بیان اینکه در سه هاب برای ذوب آهن مجوز تاسیس گندله سازی و کک گرفته شده است، افزود : تا چند ماه آینده در دو منطقه کردستان و شرق اصفهان شاهد جذب میلیون‌ها تن سنگ آهن برای ذوب آهن هستیم.

رخصتی تاکید کرد : ذوب آهن به دنبال تولید فولادهای آلیاژی خاص با ارزش افزوده بالا است و درسال گذشته این شرکت ۲ میلیون و ۷۶۸ هزار و ۴۵۱  تن تولید چدن داشته است بنابراین امروز ذوب آهن در روش‌های مالی و تامین نقدینگی دیگر در سر فصل بدهکاران بانک مرکزی نیست و با وجود مشکلات نقدینگی، اعتبار خوبی دارد.

وی با بیان اینکه امروز هر حرکتی که در ذوب آهن انجام بشود پیوست محیط زیستی دارد ، خاطر نشان کرد : محیط زیست یک استمرار در طول مدت کار دارد و همانند تمام بخش های ذوب آهن که تعمیرات دوره ای دارند، بخش های محیط زیستی نیز استمرار دارد.

رخصتی با اشاره به اینکه ذوب آهن بالاترین تکنولوژی اتوماسیون را دارد و امروز تجهیزات مدرنی در ذوب آهن برای جلوگیری از حمله های سایبری دارد خوشبختانه این شرکت در اتفاق اخیر کشور ذوب آهن بدون مشکل از این شرایط عبور کرد، ادامه داد: البته باید هوشیار و بیدار حرکت کنیم و در کارگروه ویژه‌ای این کار پیگیری می شود و امیدواریم نقایص را رفع کنیم.

مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان با اشاره به شرکت‌های تولیدکننده فولاد منطقه از رتبه یازدهم ذوب آهن خبر داد و افزود : با توجه به مصرف فولاد ایران ، در حال حاضر ذوب آهن ۶۴ درصد تیرآهن کشور را تولید می‌کند و  ما در سال گذشته در تولید این محصول رشد بسزایی  داشته‌ایم.

وی با اشاره به تکمیل زنجیره تولید ریل ملی با انعقاد قرارداد تولید سوزن ریل با کمک شرکت‌های دانش بنیان، اظهار داشت : کشور به ۷ هزار سوزن ریل کم سرعت نیاز دارد که هر سوزن ریل حداقل ۶۰۰ میلیون تومان سودآوری دارد است و امروز سوزن ریل در ذوب آهن تولید می‌شود و امیدواریم مجموعه زیرساخت‌ها و راه آهن جمهوری اسلامی بدهی‌های خود را پرداخت کنند، چراکه ذوب آهن سرمایه گذاری بسیاری در این حوزه کرده است.

در پایان این مجمع، با تصویب هیئت مدیره و اعضا آن و با توجه به افزایش نرخ تورم نسبت به سال گذشته عدد ۱۱۰ میلیارد تومان برای سال ۱۴۰۱ به باشگاه فرهنگی ورزشی ذوب آهن تخصیص یافت.

منتشرشده در اقتصاد
برچسب‌ها

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در ادامه از کارگاه مدلسازی وکارگاه ریخته گری مدیریت مهندسی نت نیز بازدید نمود و با اشاره به اینکه انبار کارگاه مدلسازی به عنوان اولین وبزرگترین انبار مدل در کشور تاکنون ساخت بیش از ۱۸۰۰۰ عدد مدل را ثبت نموده است ، گفت : کارگاه ریخته گری با توانایی ریخته گری بیش از ۵۰ مارک ریخته گری ، یکی از کارگاههای کم نظیر در کشور است.

 رخصتی سپس از کارگاه تولید ولو بازدید کرد و گفت : وجود این کارگاه ها که در کشورکم نظیر هستند این توانایی را به ذوب آهن اصفهان داده که قطعات مورد نیاز خود و سایر صنایع را تولیدکند همچنان که ۸۵ درصد تجهیزات مورد نیاز ذوب آهن بومی سازی شده اند.

وی افزود : باورمندی بیشتر به توانایی و شایستگی موجود در این شرکت می تواند تحول ذوب آهن را رقم بزند . خوشبختانه این تحول در حال انجام است و چشم انداز بسیار امید بخشی برای حل مشکلات وشکوفایی بیشتر این مجتمع عظیم صنعتی وجود دارد.
مدیرعامل ذوب آهن، از آخرین وضعیت تعمیرات اساسی کارگاه دانه بندی کوره بلند شماره ۳  نیز بازدید نمود و در جریان مونتاژ دودکش وگالری نوارنقاله ها ودرام گردشی وکارگاه بونکرها  قرار گرفت.

 

 

 

 

منتشرشده در اقتصاد

در این رویداد که با گردهمایی بزرگ کار آفرینان استان اصفهان همراه بود، تندیس و لوح ویژه سازمان برتر در حوزه مسئولیت اجتماعی به مهندس ایرج رخصتی سرپرست مدیریت عامل ذوب آهن اصفهان اهداء گردید .

 این رویداد  با حضور استاندار اصفهان، جمعی از مسئولین و فعالان صنعتی و اقتصادی و کار آفرینان استان به همت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی این استان در سالن امیرکبیر ( نمایشگاه های بین المللی)، برگزار شد .

 

مهندس رخصتی در این خصوص گفت: مسئولیت اجتماعی یک سازمان نشان دهنده میزان تعهد آن به تاثیر فعالیت هایش در جامعه و محیط زیست و مشارکت آن در توسعه پایدار و در نظر گرفتن خواسته ها وانتظارات ذینفعان است که ذوب آهن اصفهان در این خصوص پیشگام و پیشتاز صنایع کشور محسوب می شود .

 

وی افزود: این مجتمع عظیم صنعتی از ابتدای تأسیس و همچنین با پیروزی انقلاب اسلامی، نه تنها خودکفایی و بومی سازی را رقم زد، بلکه به توسعه سایر صنایع کشور نیز کمک شایانی نمود و در دوران دفاع مقدس علاوه بر ارائه خدمات فنی و پشتیبانی، بیش از ۱۳ هزار و ۵۰۰ نفر از پرسنل این شرکت به جنگ اعزام که از این تعداد بالغ بر ۲۹۰ نفر شهید ، ۸۶ آزاده و ۱۴۰۰ نفر جانباز شدند.

 

سرپرست مدیریت عامل ذوب آهن اصفهان اظهار داشت: این شرکت در خدمت رسانی به جامعه در ابعاد مختلف فعالیت کرده است از جمله با تأسیس بیمارستان شهید مطهری نه تنها به شهرستان لنجان و شهر اصفهان بلکه به استان های اطراف خدمات ارائه داده و با شیوع بیماری کرونا نیز در خدمت جامعه بود .

 

وی افزود: تولید محصولات صنعتی مطابق با نیازهای کشور جهت جلوگیری از واردات، سرانه فضای سبز ایجاد شده بیش از یک هکتار به ازای هر یک از کارکنان و همچنین انجام پروژه های مختلف زیست محیطی، کاهش ۵۰ درصدی مصرف آب، انجام پروژه های مربوط به استفاده از پساب جهت به حداقل رساندن برداشت آب از زاینده رود، تأسیس باشگاه فرهنگی ورزشی ذوب آهن برای ایجاد روحیه شادابی و نشاط در قشر جوان، مشارکت در تدوین استانداردهای ملی(محصولات فولادی و معیارهای مصرف انرژی)، ارائه آموزشی های تخصصی مورد نیاز واحدهای فولادی کشور، احداث اولین آزاد راه کشور در جنوب غرب اصفهان (اتوبان ذوب آهن اصفهان) به منظور تردد در مسیر جنوب غربی اصفهان، برخی فعالیت های این شرکت در حوزه مسئولیت اجتماعی هستند.

منتشرشده در اقتصاد
صفحه1 از5
 • اقتصاد
 • سیاست
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیرعامل آبفای
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، در اولین روز از
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،حسین اکبریان با
 به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  مدیرکل روابط
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، تلاشگران گروه
  به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، حسین
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، عباس کشتکار
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از
 • 1
 • 2
 • 3

آخرین اخبار

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ارمغان شهر ، محمد شبانی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه با اشاره به اصلاح بودجه شهرداری،
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیرعامل آبفای استان اصفهان، در نخستین گردهمایی هم اندیشی جوانان، بهره مندی بهینه از
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، در اولین روز از سال «مهار تورم، رشد تولید» کارکنان ناحیه آهن‌سازی در واحد احیا مستقیم
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، علی قاسم‌زاده در برنامه رادیویی «صدای شهر» اظهار کرد: از حدود سه ماه قبل عوامل ...
به گزارش پایگاه خبری ا رمغان شهر ، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پیام خود همچنین وحدت مسلمانان در سراسر جهان
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، رئیس شعبه اول  و رئیس تعزیرات حکومتی شهرستان ویژه نج ف آباد گفت:از آغاز اجرای طرح ...

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • جامعه
 • حوادث
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ارمغان شهر ، محمد شبانی در نشست خبری خود با
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیرعامل آبفای استان اصفهان، در نخستین
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، در اولین روز از سال «مهار تورم، رشد ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، علی قاسم‌زاده در برنامه رادیویی «صدای ...
به گزارش پایگاه خبری ا رمغان شهر ، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، رئیس شعبه اول  و رئیس تعزیرات حکومتی ...
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…