نمایش موارد بر اساس برچسب: ذوب آهن اصفهان

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی در این مراسم ضمن تشکر از مدیران و کارکنان شرکت های ذوب آهن اصفهان و نسوز ایران گفت: مجلس مدافع تولید و کارگران بوده و در برنامه ها و مصوبات خود از واحدهای تولیدی پشتیبانی می کند.

 مدیر عامل ذوب آهن اصفهان نیز در این مراسم گفت: رویکرد تولیدی  ذوب آهن اصفهان مبتنی بر تعامل با شرکت های دانش بنیان و اقدامات تحولی و جهادی و تولید محصولات ارزش افزا است.

  مهدی کوهی  افزود : در  این زمینه و به منظور هم افزایی شرکت های تابعه هلدینگ های شستا و صدر تامین  و همچنین جهت خودکفایی و تولید محصولات مورد نیاز  از اوایل مرداد ماه امسال پروژه مشترکی برای تولید آجرهای نسوز به اجرا درآمد که بعد از ۲۰ روز به نتیجه رسید.

محسن پروان سرپرست شرکت فرآورده های نسوز ایران نیز در این مراسم با قدردانی از همکاری ذوب آهن اصفهان گفت:کارگاه مورد افتتاح از کارگاه های بزرگ ذوب آهن اصفهان است که دارای ۱۱ دستگاه پرس و ۳ کوره می باشد.

وی افزود: در حال حاضر و در فاز اول سه دستگاه پرس و ۱ واحد کوره از این مجموعه به اضافه خط تامین مواد آن بازسازی و مورد بهره برداری قرار گرفت.

پروان گفت: در شرایط فعلی سالانه ۱۰ هزار تن آجر نسوز تولید و عرضه می شود و در طرح های بعدی و با استفاده از ظرفیت کامل، این تولیدات به ۳۰ هزار تن آجر در سال خواهد رسید که برای مصرف داخل و صادرات عرضه می شود .

شایان ذکر است شرکت فرآورده های نسوز ایران واقع در شهرستان مبارکه اصفهان اولین و قدیمی ترین شرکت سازنده آجرهای نسوز در کشور و خاورمیانه است که تولیدات آن مورد استفاده  ذوب آهن اصفهان و سایر شرکت های فولادی و کارخانجات می باشد.

منتشرشده در اقتصاد
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،حمید جلالی از مدیریت اتوماسیون و ارتباطات گفت : دختر من با وجود اینکه ۵ سال بیشتر ندارد اما مدام در خصوص محل کار و شغل من سوال می کرد و بسیار خوشحالم که شرایطی فراهم شد تا از نزدیک با شغل من آشنا شود .
وی افزود : من به ذوب آهنی بودن خودم همواره افتخار می کردم و خرسندم که توانستم این افتخار را در برنامه بازدید از کارخانه ، با خانواده ام به اشتراک بگذارم .
محمد کاظم سرابی شاغل در مدیریت خرید تجهیزات گفت : این برنامه ، آغاز بسیار متنوعی در میدان آهن داشت و پس از آن نیز برنامه های ویژه برای کودکان ابتکار بسیار خوبی بود که باعث شد کل بازدید برای بچه های کم سن و سال نیز شاد باشد .
وی افزود : خانواده من همواره منتظر حضور در ذوب آهن و دیدن این مجتمع عظیم صنعتی از نزدیک بودند و از این برنامه استقبال کردند . دخترم که ۷ سال دارد می گوید دوست دارد یک ذوب آهنی شود.
محسن عرب از مدیریت آگلومراسیون ، برنامه بازدید از کارخانه را بسیار شاد و متنوع توصیف کرد و گفت : اگر بتوان شرایطی فراهم کرد که کارکنان با سابقه کاری نزدیک به هم دعوت شوند ، امکان ایجاد رفاقت و آشنایی بیشتر بین همکاران نیز فراهم می شود .
وی افزود : خانواده ام دوست داشتند با ذوب آهن اصفهان بیشتر آشنا شوند و حتی محل کار و میزکارم را هم ببینند . امیدوارم برنامه های مشابه بازدید از کارخانه برای خانواده ها طراحی شود که قطعاً بر رضایت کارکنان اثر بسیاری دارد.
احسان علیرضایی از مدیریت فولادسازی گفت : من و خانواده ام بسیار دوست داشتیم که در این برنامه شرکت کنیم اما هر بار مشکلی پیش آمد و امکان آن فراهم نمی شد تا اینکه پیگیری دست اندرکاران این برنامه باعث شد بتوانیم حضور پیدا کنیم و لذا باید از این پیگیری و جدیت آنها در کار، قدردانی کنم .
وی افزود : برنامه بسیار عالی بود و به خوبی آیتم های مختلف بر ای سنین مختلف در نظر گرفته شد تا همه اعضاء خانواده لذت ببرند .
علیرضا سرمدی از مدیریت کوره بلند گفت:  بازدید خانواده ها از محیط کارخانه و شرایط کاری ما، سبب ایجاد همدلی بیشتر و ارتقاء انگیزه در بین کارکنان می شود.
وی ضمن قدردانی از تمامی دست اندرکاران این برنامه گفت : اجرای این برنامه اگر هر چند سال تکرار شود بسیار تاثیر ماندگارتری دارد .
احمد امیری از مدیریت انرژی و بهینه سازی سوخت گفت : بازدید از کارخانه و آشنایی با فرایند تولید فولاد برای همه اعضای خانواده بسیار لذت بخش و برای قشر جوان بسیار آموزنده است .
وی افزود :  اگر خانواده همکاران بر اساس محل کار همسر ، بتوانند از آن قسمت بازدید تخصصی داشته باشند بسیار خوب است .
شایان ذکر است بر اساس نظر سنجی انجام شده ، این بازدید با رضایت حدود ۸۸درصدی همراه بود .
منتشرشده در اقتصاد

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مهدی کوهی در پنل تخصصی این کنفرانس افزود : کشور ایران به لحاظ منابع معدنی بسیار غنی است و لذا نیاز است فرایند شناسایی،اکتشاف و استخراج از معادن کشور بر اساس یک برنامه ریزی هدفمند در دستور کار قرار بگیرد تا صنایع فولادی بدون دغدغه تامین مواد اولیه، با تمرکز بر رشد تولید توسعه را در ابعاد مختلف برای کشورمان رقم بزنند.

وی تصریح کرد : یکی از ابزارهای اساسی در فرایند استخراج از معادن، ماشین آلات معدنی می باشد که این تجهیزات در کشورمان متاسفانه قدمت بالایی دارند و لذا نیاز است نوسازی ماشین آلات معدنی با تکیه بر استفاده از توان داخل در دستور کار قرار بگیرد و همزمان با این رویکرد و با رعایت الزامات زیست محیطی و بهره گیری از تکنولوژی های نوین به سمت معدن کاری سبز حرکت کنیم.

 

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان ادامه داد : تزریق مواد اولیه به خطوط تولید فولاد ضمن ایجاد ارزش آفرینی در داخل کشور، مانع خروج ارز می شود و در این مسیر بهره گیری از پتانسیل های شرکت های دانش بنیان نقش کلیدی دارد.

وی گفت : ذوب آهن اصفهان بنیانگذار تولید فولاد در ایران است و در ساخت و راه اندازی صنایع فولادی در سطح کشور نقش بی بدیلی ایفا کرده است اما هم اکنون توسعه فولاد در سطح کشور روند رو به رشدی را طی می کند و لذا نیاز است برای تامین پایدار مواد اولیه با رویکرد بهره گیری از ظرفیت های داخلی، راهبردی اساسی تدوین گردد.

 

کوهی اظهار داشت : ذوب آهن اصفهان طرح های توسعه ای بسیار خوبی برای منطقه معدنی سنگان دارد تا از این طریق ظرفیت تولید این معدن افزایش یابد.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در ادامه به اهمیت تامین پایدار سایر یوتیلیتی های مورد نیاز تولید فولاد در کشور پرداخت و گفت : تامین پایدار آب، برق و گاز در فرایند تولید فولاد نقش حیاتی دارد اما صنعت فولاد به عنوان یک صنعت ارزش آفرین در تابستان قطعی برق و در زمستان قطعی گاز را تجربه می کند و در این زمینه راهکارهایی مانند قطع انرژی بخش صنعت برای تامین انرژی سایر بخش های کشور رویکرد منطقی نیست.

 
شایان ذکر است چهارمین کنفرانس تخصصی استیل پرایس با عنوان تامین مالی پروژه های حوزه معدن و صنایع معدنی با حضور مدیران عامل شرکت های فولادی، معدنی و جمعی از صاحب نظران این عرصه، سه شنبه سی ام خردادماه در محل هتل پارسیان اوین تهران برگزار شد.
منتشرشده در اقتصاد

به گزارش خبرنگار  پایگاه خبری ارمغان شهر ، مسعود دُرستی مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه با اشاره به اینکه استفاده از محصولات ملی با کیفیت جهت مهار تورم و رشد تولید موثر خواهد بود،در گفتگوی اختصاصی به خبرنگار ما گفت : مترو تهران سالانه ۵۰۰ شاخه ریل نیاز دارد و استفاده از ریل ملی در مترو تهران از خروج ۵۰۰ هزار دلاری ارز از کشور جلوگیری می کند.

وی با اشاره به اینکه شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه به عنوان اولین و بزرگترین شرکت بهره بردار متروی تهران ، در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در سال ۱۳۹۹ تعداد ۵۰۰ شاخه ریل ۱۸ متری ۵۴E۱ و ۲۵۰ شاخه ریل۶۰E۱ از ذوب آهن اصفهان خریداری نموده و در مترو تهران مورد استفاده قرار داده است،اظهار داشت : ریل های تولیدی ذوب آهن اصفهان برای اولین بار در ۱۲ کیلومتر از مسیر ریلی خطوط ۷ گانه متروی تهران و حومه استفاده شده است.
مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه خاطرنشان کرد: در کنار تامین ریل مورد نیازمان از ذوب آهن اصفهان، آماده همکاری با این مجتمع عظیم صنعتی برای انجام هرگونه تست یا آزمایش میدانی با کارشناسان هستیم.

حمایت از تولید داخل، عامل توسعه و پیشرفت کشور

وی افزود: ما در شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه در راستای تامین تجهیزات مورد نیاز مترو، از تولیدکنندگان و صنعتگران داخلی حمایت می کنیم و اعتقاد داریم این کار موجب توسعه و پیشرفت تولید داخل و خدمت به صنعت حمل و نقل ریلی است.

درستی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری به مقوله «ساخت داخل» تاکید ویژه ای دارند گفت: هم اکنون که ریل به عنوان یک محصول استراتژیک در داخل تولید می شود، نیاز است تمامی مجموعه های ریلی کشور، ریل مورد نیازشان را در راستای حمایت از تولید داخل و رشد تولید این محصول، از ذوب آهن اصفهان تامین کنند تا رونق تولید و صرفه جویی محقق شود.

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه اظهار داشت : مسئولین ذوب آهن اصفهان همواره حُسن نیت خودشان را برای بازدید میدانی از فرایند تولید ریل اعلام نمودند.

شایان ذکر است در جلسه هیات مدیره اتحادیه شرکت ‌های قطار شهری کشور که دوشنبه هشتم خردادماه به میزبانی شرکت قطار شهری مشهد برگزار شد، مهدی کوهی مدیرعامل ذوب آهن اصفهان رسماً از مسئولین حمل و نقل ریلی کشور، دانشگاهیان، نخبگان و کلیه صاحب نظران این عرصه برای بازدید از فرایند تولید ریل در این مجتمع عظیم صنعتی دعوت نمود.

منتشرشده در اقتصاد

به گزارش  خبرنگار  پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در این آیین گفت : مبنای انقلاب ما که توسط حضرت امام خمینی (ره) تبیین شد ، حمایت از محرومین است و نحوه زندگی و ساده زیستی مقام معظم رهبری که همواره پشتیبان اصلی اقشار آسیب پذیر است نیز پیامی به همه ماست که هر آنچه می توانیم باید برای خدمت به محرومین انجام دهیم .

کوهی افزود: بازسازی و ساخت ۴۴ واحد مسکونی، بازسازی ۳۵ مدرسه و ۳ باب منزل که توسط گروه جهادی ذوب آهن اصفهان در حال ساخت است ، بیانگر بخشی از کارنامه موفق این گروه جهادی است که باروحیه بسیجی انجام می شود . وی با بیان اینکه بهتر است ، هر یک از پروژه های جهادی ذوب آهن به نام یک شهید این مجتمع عظیم صنعتی مزین و آغاز شود ، اظهار داشت : منزل مسکونی که امروز به خانواده‌ای گرانقدر از بازنشستگان ذوب آهن و بومی منطقه واگذار شد، کاری بسیار ارزشمند است و حمایت از این فعالیت ها با جدیت دنبال می شود.

مدیرعامل ذوب آهن اظهار داشت : روحیه بسیجی و جهادی در هر فعالیتی که جاری باشد، قطعاً عامل موفقیت و سرعت در کار است و در انجام پروژه های ذوب آهن و فعالیت های تولیدی نیز شاهد ثمرات این روحیه جهادی هستیم . کوهی افزود: خدمت به محرومین و مستضعفین سرلوحه کار ما در ذوب آهن اصفهان است و این فعالیت ها باید در راستای جهاد تبیین به خوبی اطلاع رسانی شود .

سرهنگ حسین خدامیان فرمانده سپاه ناحیه لنجان نیز گفت : ساخت و بازسازی ۴۴ خانه توسط گروه‌های جهادی ذوب آهن اصفهان ، بسیار ارزشمند است و جای آن دارد که در سطح ملی به آن پرداخته شود . وی افزود : حضور مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در این آیین نشان دهنده جایگاه شایسته فعالیت های جهادی در این مجتمع عظیم صنعتی و باعث دلگرمی گروه‌های جهادی است .

سرهنگ عطایی فرمانده بسیج کارگری استان نیز گفت : گروه جهادی شهرستان لنجان و گروه جهادی ذوب آهن اصفهان ، فعال ترین گروه‌های جهادی استان هستند که عملکرد آن‌ها می‌تواند الگویی در سطح کشور باشد . وی ضمن قدردانی از مسئولین ذوب آهن اصفهان که بیشترین حمایت را در بین سازمان ها از فعالیت های جهادی انجام می دهند، افزود : ذوب آهن سرآمد فعالیت های جهادی است و این فعالیت ها که در راستای محرومیت زدایی انجام می شود مورد تاکید مقام معظم رهبری قرار دارد .


منتشرشده در اقتصاد
صفحه1 از6
 • اقتصاد
 • سیاست
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  سرتیپ پاسدار
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  بهزاد بهادرانی
به  گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،مدیرعامل فولاد
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، افشین رضایی 
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  مهدی کوهی در
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، استاندار اصفهان
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، در پی اقدامات
 • 1
 • 2
 • 3

آخرین اخبار

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مسعود حیدری اظهار کرد: پروژه مشارکتی مجموعه بازار بزرگ موتورسیکلت و دوچرخه اصفهان در
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، در ادامه نشست‌های ماهانه رئیس‌جمهور با ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  سرتیپ پاسدار غلامحسین هاشمی از فرماندهان دوران دفاع مقدس در لشکر امام حسین (ع) که به
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  بهزاد بهادرانی گفت: ارزش‌آفرینی برای ذی‌نفعان از طریق تولید ایمن، اقتصادی، به‌موقع و
به  گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،مدیرعامل فولاد مباکه اظهار داشت: فولاد مبارکه به‌عنوان پیشران توسعه اقتصادی کشور ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی در پیامی با ...

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • جامعه
 • حوادث
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مسعود حیدری اظهار کرد: پروژه مشارکتی ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  سرتیپ پاسدار غلامحسین هاشمی از ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  بهزاد بهادرانی گفت: ارزش‌آفرینی برای ...
به  گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،مدیرعامل فولاد مباکه اظهار داشت: فولاد
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ...
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…