نمایش موارد بر اساس برچسب: ذوب آهن اصفهان

پنج شنبه, 03 آذر 781 ساعت 15:01

توسعه خط 2 مترو با ریل ذوب آهن

به گزارش پایگاه ارمغان شهر، به نقل از دنیای معدن، علی نصیری معاون بازرگانی ذوب آهن اصفهان در این خصوص گفت : مدیران عامل سازمان های قطار شهری کشور حدود 3 ماه پیش از ذوب آهن اصفهان و فرایند تولید ریل در این مجتمع عظیم صنعتی بازدید داشتند و بر این اساس تعاملات بسیار خوبی با عزیزان برقرار شد.  

 

وی ادامه داد : ذوب آهن اصفهان به عنوان تنها تولید کننده ریل در غرب آسیا جزء لیست خرید سازمان های قطار شهری کشور قرار گرفته  و آمادگی کامل خود را برای تامین ریل مورد نیاز کلیه متروهای کشور اعلام نموده است و هم اکنون قطارهای شهری کشور از جمله تهران، تبریز، مشهد و اصفهان در مجموع 13 هزار تن ریل مورد نیاز خود را از ذوب آهن اصفهان خریداری کردند که حدود 11 هزار تن آن تحویل داده شده و  مذاکرات برای خرید پارت های ریل بعدی نیز در حال انجام می باشد. 

معاون بازرگانی ذوب آهن اظهار داشت : سازمان قطار شهری اصفهان نیز بعد از تجربه موفق خرید ریل مترو بهارستان از ذوب آهن، در دومین اقدام توسعه ای خود 2500 تن ریل 54E1 برای خط 2 مترو اصفهان از این مجتمع عظیم صنعتی خریداری کرده است.

وی اضافه کرد : از این میزان ریل تحویل داده شده به مترو اصفهان 100  تن سهم ریل سخت است که بجای واردات، از ریل ملی ذوب آهن اصفهان تامین شده است.

نصیری گفت : سازمان قطار شهری اصفهان در کنار ریل، برای احداث ایستگاههای خط 2 مترو اصفهان نیز در مجموع افزون بر 57 هزار تن مقاطع ساختمانی نیز از ذوب آهن خریداری کرده است.

وی تصریح کرد : در مجموع برای توسعه خطوط ریلی کشور و همچنین حفظ و نگهداری مسیرهای در حال بهره برداری مترو و راه آهن سراسری طبق برنامه توسعه کشور مجموعه ذوب آهن اصفهان با نصب العین قرار دادن فرمایشات مقام معظم رهبری سالیانه حدود 100 هزار تن ریل از پروفیل های مختلف مورد نیاز را تولید و در اختیار مترو کلان شهرها و همچنین راه آهن سراسری قرار دهد.

علیرضا مهرابی مدیر نورد ذوب آهن اصفهان نیز در خصوص تولید ریل مترو در این مجتمع عظیم صنعتی به خبرنگار ما  گفت : تولید ریل مترو در ذوب آهن اصفهان، از سال 1398 و با تناژ 1052 تن آغاز شد. 

وی در ادامه به تولید ریل سخت در ذوب آهن اصفهان پرداخت و تصریح کرد : پیش از این ریل های 49E1 و54E1 با گرید R260 تولید گردیده است و ریل مترو 54E1 با گرید فولاد R320Cr  معروف به "ریل سخت" نیز با تلاش و کوشش شبانه روزی همکاران عزیز ذوب آهنی به ویژه پولاد مردان بخش فولادسازی و کارگاه نورد 650  در آبان ماه سال جاری تولید شد.

مدیر نورد ذوب‌آهن ادامه داد : در فرایند تولید این محصول ارزش افزا به دلیل اضافه شدن حدود یک درصد آلیاژکروم  (Cr) افزایش سختی 20 درصدی در محصول نهایی ایجاد شد و در مجموع دامنه سختی آن به دلیل ارتقاء عناصر شیمیایی و فرایند متفاوت تولید نسبت به گرید فولاد R260 ،  از محدوده 300-260 برینل به 360-320 برینل افزایش یافت.

مهرابی تصریح کرد : این نوع ریل با توجه به سختی بالای متریال، فرایند تولید را به شدت تحت تاثیر قرار خود قرار می دهد، بنابراین اِلمان ها نسبت به قبل از شرایط بسیار متفاوتی برخوردار می شوند.

وی در پاسخ به این سوال که اضافه شدن آلیاژ کروم چه مزایایی در پی دارد و ریل سخت تولیدی در چه قسمت هایی از خطوط مترو مورد استفاده قرار می گیرد، چنین گفت:  افزایش کروم علاوه بر ارتقاء سختی ، مقاومت به سایش این ریل را نیز تحت تاثیر قرار داده و آن را به حد قابل قبولی می رساند. این ریل سخت جهت افزایش طول عمر سایشی ریل های مترو و در مکان های قوس دار که طبیعتاً  ریل و به ویژه تاج آن در معرض سایش بیشتر واقع می شوند، مورد استفاده قرار می گیرد.  

مدیر نورد ذوب آهن اظهار داشت : ریل مترو سخت در این مجتمع عظیم صنعتی با کلاس X  و مطابق روا داری های استاندارد بین المللی DIN EN13674 تولید و سپس آزمون های کیفی و پذیرش نظیر آزمایش های امواج مافوق صوت(U.T) ، جریان های گردابی (E.T) به همراه کنترل های ابعادی دقیق و سختگیرانه برای آن انجام شد.

مهرابی گفت : فرایند تولید این گرید همراه با اتخاذ تمهیدات مناسب در مراحل تهیه ذوب در کنورتور، عملیات های متالورژی ثانویه در واحدهای  LF و VD ، ریخته گری در ایستگاه شماره 3  فولادسازی وهمچنین نورد پروفیل در کارگاه نورد 650 با استفاده از زیرساخت های موجود و توان فنی پرسنل ذوب آهن اصفهان عملیاتی شده و مطابق با درخواست های واصله، قابلیت تحویل به متروی کلان شهرهای مختلف کشور را دارد.  

منتشرشده در اقتصاد

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی در این مراسم ضمن تشکر از مدیران و کارکنان شرکت های ذوب آهن اصفهان و نسوز ایران گفت: مجلس مدافع تولید و کارگران بوده و در برنامه ها و مصوبات خود از واحدهای تولیدی پشتیبانی می کند.

 مدیر عامل ذوب آهن اصفهان نیز در این مراسم گفت: رویکرد تولیدی  ذوب آهن اصفهان مبتنی بر تعامل با شرکت های دانش بنیان و اقدامات تحولی و جهادی و تولید محصولات ارزش افزا است.

  مهدی کوهی  افزود : در  این زمینه و به منظور هم افزایی شرکت های تابعه هلدینگ های شستا و صدر تامین  و همچنین جهت خودکفایی و تولید محصولات مورد نیاز  از اوایل مرداد ماه امسال پروژه مشترکی برای تولید آجرهای نسوز به اجرا درآمد که بعد از ۲۰ روز به نتیجه رسید.

محسن پروان سرپرست شرکت فرآورده های نسوز ایران نیز در این مراسم با قدردانی از همکاری ذوب آهن اصفهان گفت:کارگاه مورد افتتاح از کارگاه های بزرگ ذوب آهن اصفهان است که دارای ۱۱ دستگاه پرس و ۳ کوره می باشد.

وی افزود: در حال حاضر و در فاز اول سه دستگاه پرس و ۱ واحد کوره از این مجموعه به اضافه خط تامین مواد آن بازسازی و مورد بهره برداری قرار گرفت.

پروان گفت: در شرایط فعلی سالانه ۱۰ هزار تن آجر نسوز تولید و عرضه می شود و در طرح های بعدی و با استفاده از ظرفیت کامل، این تولیدات به ۳۰ هزار تن آجر در سال خواهد رسید که برای مصرف داخل و صادرات عرضه می شود .

شایان ذکر است شرکت فرآورده های نسوز ایران واقع در شهرستان مبارکه اصفهان اولین و قدیمی ترین شرکت سازنده آجرهای نسوز در کشور و خاورمیانه است که تولیدات آن مورد استفاده  ذوب آهن اصفهان و سایر شرکت های فولادی و کارخانجات می باشد.

منتشرشده در اقتصاد
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،حمید جلالی از مدیریت اتوماسیون و ارتباطات گفت : دختر من با وجود اینکه ۵ سال بیشتر ندارد اما مدام در خصوص محل کار و شغل من سوال می کرد و بسیار خوشحالم که شرایطی فراهم شد تا از نزدیک با شغل من آشنا شود .
وی افزود : من به ذوب آهنی بودن خودم همواره افتخار می کردم و خرسندم که توانستم این افتخار را در برنامه بازدید از کارخانه ، با خانواده ام به اشتراک بگذارم .
محمد کاظم سرابی شاغل در مدیریت خرید تجهیزات گفت : این برنامه ، آغاز بسیار متنوعی در میدان آهن داشت و پس از آن نیز برنامه های ویژه برای کودکان ابتکار بسیار خوبی بود که باعث شد کل بازدید برای بچه های کم سن و سال نیز شاد باشد .
وی افزود : خانواده من همواره منتظر حضور در ذوب آهن و دیدن این مجتمع عظیم صنعتی از نزدیک بودند و از این برنامه استقبال کردند . دخترم که ۷ سال دارد می گوید دوست دارد یک ذوب آهنی شود.
محسن عرب از مدیریت آگلومراسیون ، برنامه بازدید از کارخانه را بسیار شاد و متنوع توصیف کرد و گفت : اگر بتوان شرایطی فراهم کرد که کارکنان با سابقه کاری نزدیک به هم دعوت شوند ، امکان ایجاد رفاقت و آشنایی بیشتر بین همکاران نیز فراهم می شود .
وی افزود : خانواده ام دوست داشتند با ذوب آهن اصفهان بیشتر آشنا شوند و حتی محل کار و میزکارم را هم ببینند . امیدوارم برنامه های مشابه بازدید از کارخانه برای خانواده ها طراحی شود که قطعاً بر رضایت کارکنان اثر بسیاری دارد.
احسان علیرضایی از مدیریت فولادسازی گفت : من و خانواده ام بسیار دوست داشتیم که در این برنامه شرکت کنیم اما هر بار مشکلی پیش آمد و امکان آن فراهم نمی شد تا اینکه پیگیری دست اندرکاران این برنامه باعث شد بتوانیم حضور پیدا کنیم و لذا باید از این پیگیری و جدیت آنها در کار، قدردانی کنم .
وی افزود : برنامه بسیار عالی بود و به خوبی آیتم های مختلف بر ای سنین مختلف در نظر گرفته شد تا همه اعضاء خانواده لذت ببرند .
علیرضا سرمدی از مدیریت کوره بلند گفت:  بازدید خانواده ها از محیط کارخانه و شرایط کاری ما، سبب ایجاد همدلی بیشتر و ارتقاء انگیزه در بین کارکنان می شود.
وی ضمن قدردانی از تمامی دست اندرکاران این برنامه گفت : اجرای این برنامه اگر هر چند سال تکرار شود بسیار تاثیر ماندگارتری دارد .
احمد امیری از مدیریت انرژی و بهینه سازی سوخت گفت : بازدید از کارخانه و آشنایی با فرایند تولید فولاد برای همه اعضای خانواده بسیار لذت بخش و برای قشر جوان بسیار آموزنده است .
وی افزود :  اگر خانواده همکاران بر اساس محل کار همسر ، بتوانند از آن قسمت بازدید تخصصی داشته باشند بسیار خوب است .
شایان ذکر است بر اساس نظر سنجی انجام شده ، این بازدید با رضایت حدود ۸۸درصدی همراه بود .
منتشرشده در اقتصاد

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مهدی کوهی در پنل تخصصی این کنفرانس افزود : کشور ایران به لحاظ منابع معدنی بسیار غنی است و لذا نیاز است فرایند شناسایی،اکتشاف و استخراج از معادن کشور بر اساس یک برنامه ریزی هدفمند در دستور کار قرار بگیرد تا صنایع فولادی بدون دغدغه تامین مواد اولیه، با تمرکز بر رشد تولید توسعه را در ابعاد مختلف برای کشورمان رقم بزنند.

وی تصریح کرد : یکی از ابزارهای اساسی در فرایند استخراج از معادن، ماشین آلات معدنی می باشد که این تجهیزات در کشورمان متاسفانه قدمت بالایی دارند و لذا نیاز است نوسازی ماشین آلات معدنی با تکیه بر استفاده از توان داخل در دستور کار قرار بگیرد و همزمان با این رویکرد و با رعایت الزامات زیست محیطی و بهره گیری از تکنولوژی های نوین به سمت معدن کاری سبز حرکت کنیم.

 

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان ادامه داد : تزریق مواد اولیه به خطوط تولید فولاد ضمن ایجاد ارزش آفرینی در داخل کشور، مانع خروج ارز می شود و در این مسیر بهره گیری از پتانسیل های شرکت های دانش بنیان نقش کلیدی دارد.

وی گفت : ذوب آهن اصفهان بنیانگذار تولید فولاد در ایران است و در ساخت و راه اندازی صنایع فولادی در سطح کشور نقش بی بدیلی ایفا کرده است اما هم اکنون توسعه فولاد در سطح کشور روند رو به رشدی را طی می کند و لذا نیاز است برای تامین پایدار مواد اولیه با رویکرد بهره گیری از ظرفیت های داخلی، راهبردی اساسی تدوین گردد.

 

کوهی اظهار داشت : ذوب آهن اصفهان طرح های توسعه ای بسیار خوبی برای منطقه معدنی سنگان دارد تا از این طریق ظرفیت تولید این معدن افزایش یابد.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در ادامه به اهمیت تامین پایدار سایر یوتیلیتی های مورد نیاز تولید فولاد در کشور پرداخت و گفت : تامین پایدار آب، برق و گاز در فرایند تولید فولاد نقش حیاتی دارد اما صنعت فولاد به عنوان یک صنعت ارزش آفرین در تابستان قطعی برق و در زمستان قطعی گاز را تجربه می کند و در این زمینه راهکارهایی مانند قطع انرژی بخش صنعت برای تامین انرژی سایر بخش های کشور رویکرد منطقی نیست.

 
شایان ذکر است چهارمین کنفرانس تخصصی استیل پرایس با عنوان تامین مالی پروژه های حوزه معدن و صنایع معدنی با حضور مدیران عامل شرکت های فولادی، معدنی و جمعی از صاحب نظران این عرصه، سه شنبه سی ام خردادماه در محل هتل پارسیان اوین تهران برگزار شد.
منتشرشده در اقتصاد

به گزارش خبرنگار  پایگاه خبری ارمغان شهر ، مسعود دُرستی مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه با اشاره به اینکه استفاده از محصولات ملی با کیفیت جهت مهار تورم و رشد تولید موثر خواهد بود،در گفتگوی اختصاصی به خبرنگار ما گفت : مترو تهران سالانه ۵۰۰ شاخه ریل نیاز دارد و استفاده از ریل ملی در مترو تهران از خروج ۵۰۰ هزار دلاری ارز از کشور جلوگیری می کند.

وی با اشاره به اینکه شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه به عنوان اولین و بزرگترین شرکت بهره بردار متروی تهران ، در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در سال ۱۳۹۹ تعداد ۵۰۰ شاخه ریل ۱۸ متری ۵۴E۱ و ۲۵۰ شاخه ریل۶۰E۱ از ذوب آهن اصفهان خریداری نموده و در مترو تهران مورد استفاده قرار داده است،اظهار داشت : ریل های تولیدی ذوب آهن اصفهان برای اولین بار در ۱۲ کیلومتر از مسیر ریلی خطوط ۷ گانه متروی تهران و حومه استفاده شده است.
مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه خاطرنشان کرد: در کنار تامین ریل مورد نیازمان از ذوب آهن اصفهان، آماده همکاری با این مجتمع عظیم صنعتی برای انجام هرگونه تست یا آزمایش میدانی با کارشناسان هستیم.

حمایت از تولید داخل، عامل توسعه و پیشرفت کشور

وی افزود: ما در شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه در راستای تامین تجهیزات مورد نیاز مترو، از تولیدکنندگان و صنعتگران داخلی حمایت می کنیم و اعتقاد داریم این کار موجب توسعه و پیشرفت تولید داخل و خدمت به صنعت حمل و نقل ریلی است.

درستی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری به مقوله «ساخت داخل» تاکید ویژه ای دارند گفت: هم اکنون که ریل به عنوان یک محصول استراتژیک در داخل تولید می شود، نیاز است تمامی مجموعه های ریلی کشور، ریل مورد نیازشان را در راستای حمایت از تولید داخل و رشد تولید این محصول، از ذوب آهن اصفهان تامین کنند تا رونق تولید و صرفه جویی محقق شود.

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه اظهار داشت : مسئولین ذوب آهن اصفهان همواره حُسن نیت خودشان را برای بازدید میدانی از فرایند تولید ریل اعلام نمودند.

شایان ذکر است در جلسه هیات مدیره اتحادیه شرکت ‌های قطار شهری کشور که دوشنبه هشتم خردادماه به میزبانی شرکت قطار شهری مشهد برگزار شد، مهدی کوهی مدیرعامل ذوب آهن اصفهان رسماً از مسئولین حمل و نقل ریلی کشور، دانشگاهیان، نخبگان و کلیه صاحب نظران این عرصه برای بازدید از فرایند تولید ریل در این مجتمع عظیم صنعتی دعوت نمود.

منتشرشده در اقتصاد
صفحه1 از7
 • اقتصاد
 • سیاست
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش ارمغان شهر، عرضه جدید خودروی وارداتی
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر وی با اشاره به
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیر اداره
به گزارش ارمغان شهر، مصوبه جلسه مورخ ۱۴۰۳/۰۲/۰۹
به گزارش ارمغان شهر، محمد یاسر طیب نیا، روز
  به گزارش ارمغان شهر، بر اساس تغییراتی که در
به گزارش ارمغان شهر ، این کنگره که با هدف ساخت
به گزارش ارمغان شهر، سید جواد سادات درباره قانون
 • 1
 • 2
 • 3

آخرین اخبار

به گزارش ارمغان شهر، عرضه جدید خودروی وارداتی برای متقاضیان اسفند سال ۱۴۰۱ از امروز دوشنبه ۷ خرداد ماه آغاز و تا روز ...
به گزارش ارمغان شهر، اتاق اصناف ایران در اطلاعیه‌ای دستورالعمل فروش اینترنتی نان را ابلاغ کرد. متن آن به شرح زیر است.
 به گزارش ارمغان شهر، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت آغاز به کار دوازدهمین دوره‌ی مجلس شورای
به گزارش ارمغان شهر، در مراسم افتتاحیه دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، رییس قوه قضاییه، سفرای کشورهای مختلف در تهران،
به گزارش ارمغان شهر، سه‌شنبه علاوه بر مناطق ذکر شده، بارش ارتفاعات البرز مرکزی را نیز در بر می‌گیرد. چهارشنبه و ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر وی با اشاره به اینکه پیش نیاز بهره برداری از مترو ، محصول ریل است ، افزود : در گذشته ...

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • جامعه
 • حوادث
به گزارش ارمغان شهر، عرضه جدید خودروی وارداتی برای متقاضیان اسفند سال ۱۴۰۱
به گزارش ارمغان شهر، اتاق اصناف ایران در اطلاعیه‌ای دستورالعمل فروش ...
 به گزارش ارمغان شهر، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی به ...
به گزارش ارمغان شهر، در مراسم افتتاحیه دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی،
به گزارش ارمغان شهر، سه‌شنبه علاوه بر مناطق ذکر شده، بارش ارتفاعات البرز
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر وی با اشاره به اینکه پیش نیاز بهره برداری
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…