نمایش موارد بر اساس برچسب: فولاد مبارکه

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  مدیر عملیات مجتمع فولاد سبا، با اعلام این خبر افزود: تلاشگران مجتمع فولاد سبا موفق شدند علاوه بر ثبت رکورد تولید روزانه کلاف گرم به میزان ۵۱۴۰ تن در تاریخ ۱۱ مهرماه ۱۴۰۰، در همین روز ۳۶ ذوب ریخته‌گری را نیز انجام دهند.

بهمن خلیلی، با اشاره به رکورد قبلی این مجتمع که به میزان ۵۱۲۳ تن در ۱۳ اردیبهشت‌ماه سال جاری به دست آمده بود، افزود: این رکورد پس از توقف نصب قفسه هفتم و تعویض اتوماسیون نورد گرم مجتمع فولاد سبا و همچنین نوسازی ریخته‌گری قدیمی رقم خورد.

 مدیر عملیات مجتمع فولاد سبا در ادامه به عوامل دست‌یابی به این رکورد اشاره کرد و گفت: افزایش نرخ تولید و کاهش توقفات که حاصل تلاش کلیه فولادمردان این مجتمع و همچنین حمایت‌های مدیریت ارشد شرکت فولاد مبارکه است، از مهم‌ترین دلایل دست‌یابی به این رکورد روزانه به شمار می‌آید.

وی کسب این دستاورد افتخارآمیز را که حاصل عزم و اراده همکاران عزیز است تبریک گفت و اظهار امیدواری کرد که با انجام طرح‌های توسعه تکمیلی این شرکت، هر چه سریع‌تر گام‌های بعدی در جهت استفاده حداکثری از ظرفیت‌های ایجادشده، برداشته شود.

منتشرشده در اقتصاد

مدیر عامل شرکت فولاد مبارکه در ادامه جلسه شورای معاونین این شرکت، ضمن اشاره به تعالی سازمانی شرکت، همسوسازی و بهینه سازی افراد با اهداف و نیازهای کسب و کار جهت دستیابی به عملکرد برتر را به عنوان یک رویکرد جدید از مدیریت سرمایه های انسانی در داخل شرکت مطرح کرد.

محمدیاسر طیب نیا با اشاره به ارزش بالای کارکنان به عنوان سرمایه انسانی در سازمان گفت: حوزه سرمایه های انسانی به مدیریت کارکنان برای بهبود کیفیت زندگی کاری در داخل و خارج سازمان پرداخته و می کوشد تا برتوانمندی ها و دانش کارکنان بیفزاید. در این راستا استخدام استعدادها، جهت دهی درست این استعدادها، ایجاد حس خودکفایی و آماده سازی آنها برای رویارویی با شرایط پیچیده آینده و نهایتاَ رشد و بهینه سازی سرمایه های انسانی، جزو اولویت های شرکت فولاد مبارکه می باشد.

طیب نیا در ادامه انتظار خود از معاونت جدید سرمایه های انسانی و سازماندهی را ایجاد احساس تفاوت در نگاه مدیریت به کارکنان بیان کرد و افزود: جهت ایجاد این احساس متفاوت، نیاز به تغییر رویکردهای این معاونت و حرکت به سمت ایجاد اشتیاق و اثربخشی کارکنان به جای رضایت کارکنان، رسیدن به همکاری و مشارکت کارکنان به جای کنترل کارکنان، متقاعد سازی بجای قدرت سازمانی، مشاهده نقاط قوت پرسنل و کمک به رفع نقاط قابل بهبود پرسنل و نگاه انسانی به کارکنان به عنوان سرمایه های شرکت می باشد.

وی در ادامه ضمن تاکید بر ضرورت چابک سازی ساختارهای سازمانی شرکت و سازماندهی آن متناسب با رویکردهای طرح شده و تعالی سازمانی، بر تبدیل تفکر خدماتی به تفکر توسعه ای در این حوزه اشاره کرد و گفت : بنده انتظار دارم جهت توسعه نشاط کاری، اخلاق ، فرهنگ و ارزش ها، برنامه ریزی لازم در سازمان انجام گردد و اهتمام جدی در مسائل حوزه ایمنی، پیشگیری و ورزش به عمل آید.

طیب نیا در پایان گفت : در حوزه پیمانکاران نیز نکات و مسائلی وجود دارد که باید مورد توجه قرارگرفته و تضادها و تعارضات موجود برطرف شود تا متعالی بودن سازمان فولاد مبارکه در بخش پیمانکاران خدوم شرکت نیز بروز و ظهور یابد.

منتشرشده در اقتصاد

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  علی نبوی رئیس هیأت‌مدیره شرکت فولاد مبارکه و دستیار ویژه وزیر صمت در آیین تکریم و معارفه مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه که با حضور وجیه‌اله جعفری معاون وزیر صمت و رئیس هیأت‌عامل ایمیدرو، پروین صالحی نماینده مردم شریف شهرستان مبارکه در مجلس شورای اسلامی، مدیرعامل، معاونین و مدیران گروه فولاد مبارکه در محل سالن اجتماعات مرکز تحقیقات شرکت برگزار شد، اظهار کرد: تغییرات در دولت جدید طبیعی است و البته ما نیز تلاش کردیم که انتخاب مناسبی برای مدیریت شرکت فولاد مبارکه داشته باشیم.

وی افزود: دکتر طیب‌نیا به عنوان یک مدیر جوان انقلابی برای مدیریت شرکت فولاد مبارکه انتخاب گردیده و از ایشان نیز از سوی سایر بخشها حمایت اعلام شده است؛ فولاد مبارکه برای وزارت صمت دارای اهمیت زیادی است و از این رو وزیر محترم صمت نیز گزینه‌های بسیاری را برای مدیریت این شرکت بررسی کردند و تلاش کردیم که انتخاب‌مان از درون این مجموعه صنعتی باشد که این اتفاق نیز رخ داد.

رئیس هیأت‌مدیره شرکت فولاد مبارکه خاطرنشان کرد: امیدواریم موانعی که در مسیر پیشرفت فولاد مبارکه است برطرف شود تا به ظرفیت بالاتری از تولید برسیم و در نتیجه آن دغدغه تأمین مواد اولیه بسیاری از صنایع پایین‌دستی نیز برطرف گردد.

ممنوعیت واردات لوازم خانگی، اهمیت فولاد مبارکه را پررنگ‌تر می‌کند

وی اذعان داشت: تأمین مواد اولیه برای لوازم خانگی که ممنوعیت واردات بر آن حاکم شده است، باید مورد توجه قرار گیرد تا بتوانیم بازار را کنترل کرده و با تولید محصولات داخلی، نیاز کشور را تأمین کنیم؛ پس در ابتدا باید ورق مورد نیاز این صنایع که فولاد مبارکه تولید می‌کند را در اختیار داشته باشیم؛ البته 2 طرح توسعه‌ای نیز برای فولاد مبارکه وجود دارد که امیدواریم خروجی آن‌ها هرچه زودتر به بازار عرضه شود.

نبوی ادامه داد: با انتخاب دکتر طیب‌نیا سعی کردیم به نوعی از عزیزان فعال در شرکت فولاد مبارکه قدردانی کرده و نشان دهیم زحمات و تلاش‌های افراد فعال در داخل مجموعه‌های صنعتی دیده می‌شود.

دستیار ویژه وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان تصریح کرد: طرح‌های توسعه‌ای زیادی برای فولاد مبارکه مطرح شده که امیدواریم با قوت بیشتری این طرح‌ها به سرانجام برسد و شاهد افزایش ظرفیت، افزایش اشتغال و تولید باشیم؛ بنده نیز به عنوان نماینده وزارت صمت در هیأت‌مدیره شرکت فولاد مبارکه از این اقدامات حمایت می‌کنم.

 

منتشرشده در اقتصاد

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،مدیرکنترل مواد شرکت فولاد مبارکه  اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین اهداف وزارت صمت در دولت سیزدهم افزایش سریع میزان بهره‌وری با رویکرد پروژه‌محوری و فرایندنگری است که شرکت فولاد مبارکه با تحقق طرح تحول دیجیتال در بخش انبارداری درصدد تحقق این مهم برآمده است.

  مهدی کفایت، با بیان اینکه در انقلاب صنعتی چهارم یا صنعت 4.0 تحول دیجیتال می‌تواند به افزایش راندمان واحدهای اقتصادی و صنعتی بینجامد، افزود: شرکت فولاد مبارکه در مسیر اجرای طرح تحول دیجیتال، درصدد تحقق هوشمندسازی انبارداری است تا کالاها به‌صورت هوشمند، دریافت، انباشت، برنامه‌ریزی، برداشت و حمل شوند. با تکیه بر این رویکرد تمام عملیات از تأمین‌کننده تا مشتری نهایی با خطایی نزدیک به صفر به‌طور خودکار انجام می‌شود.

مدیرکنترل مواد شرکت فولاد مبارکه گفت: طبق آخرین بررسی انجام‌شده توسط مجله فوربس، 65 درصد از مدیران حوزه لجستیک، زنجیره تأمین و حمل‌ونقل به لزوم بازنگری در مدل‌های کسب‌وکار و افزودن انعطاف‌پذیری به آن‌ها اقرار کرده‌اند، چراکه از این طریق می‌توانند از تحویل به‌موقع، کاهش هزینه و پاسخ‌گویی به نیازهای متغیر مصرف‌کنندگان اطمینان حاصل کنند.

وی خاطرنشان کرد: به‌واقع 72 درصد از سازمان‌های فعال در حوزه برنامه‌ریزی، اجرا و نظارت بر جریان انتقال بار از یک مبدأ به مقصد مشخص، بهبود تجربه مشتری را به‌عنوان مزیت کلیدی تحول کسب‌وکار در نظر می‌گیرند؛ به‌عبارتی‌دیگر مسیر افزایش بهبود عملکرد و رضایت مشتری در دیجیتال‌سازی جریان کاری انبارداری قرار می‌گیرد.

مدیر کنترل مواد شرکت فولاد مبارکه اذعان داشت: ازآنجاکه حوزه انبارداری و زنجیره تأمین، معدنی ارزشمند از داده‌های ساختاریافته و ساختارنیافته است، فناوری‌های اینترنت اشیا، هوش مصنوعی و بلاکچین را می‌توان به‌عنوان محرک‌های کلیدی تحول دیجیتال در مدیریت زنجیره تأمین، انبارداری و حمل‌ونقل در نظر گرفت؛ به‌طوری‌که با جمع‌آوری داده‌های تولیدشده توسط تجهیزات متصل، نرم‌افزارهای انبارداری و پیاده‌سازی مدل‌های یادگیری ماشین روی این داده‌ها، کسب‌وکارها می‌توانند شفافیت بیشتری در زنجیره تأمین ایجاد کنند و به این ترتیب، هزینه‌های عملیاتی خود را کاهش دهند.

وی با تأکید بر اینکه بحث تحول در مدیریت انبارهای فولاد مبارکه یکی از نیازمندی‌های اساسی مطرح شده است، تصریح کرد: پس از بررسی نمونه‌های جهان‌تراز انجام‌شده در حوزه انبارداری و شناسایی وضعیت موجود شرکت فولاد مبارکه و نواقص آن در این حوزه، ساختاری کلان به‌منظور هوشمندسازی انبارها در راستای تحقق طرح تحول دیجیتال طراحی شده است.

کفایت یادآور شد: نتایج حاصل از انبارداری به روش سنتی در شرکت فولاد مبارکه، منجر به جابه‌جایی اتفاقی کالاها و خطای انسانی می‌شود.

وی تأکید کرد: هنگام درخواست کالا از انبار، به علت نبودن سیستم‌های ردیاب بر روی قطعات، سرعت دسترسی به کالا کم و در نتیجه زمان پاسخ‌گویی به درخواست متقاضیان زیاد است.

مدیر کنترل مواد شرکت فولاد مبارکه با بیان این‌که بدون اجرای طرح تحول دیجیتال در انبارداری، تحویل کالا از انبار با حواله و به‌صورت دستی خواهد بود، متذکر شد: به علت فراموشی ثبت حواله در سیستم، میزان موجودی کالا به‌روزرسانی نمی‌شود و فقدان سیستم‌های قفسه‌بندی مناسب در انبارها، میزان بهره‌برداری از فضا را کاهش می‌دهد.

وی ادامه داد: وجود سیستم‌های ردیابی و کنترل موجودی مبتنی بر اینترنت اشیا باعث افزایش سرعت پاسخ‌گویی به درخواست متقاضیان می‌شود؛ از طرف دیگر میزان موجودی کالاها به هنگام ورود و خروج به انبار، در لحظه به‌روزرسانی می‌شود و میزان خطا کاهش می‌یابد.

کفایت بیان کرد: انبارها مکان‌هایی برای انباشت و نگهداری کالا در سازمان هستند و ازدحام در فضای انبار باعث افزایش هزینه‌های نگهداری، خواب سرمایه و استهلاک کالاها می‌شود و نبود کالا در انبار و طولانی بودن چرخه انبارداری منجر به وقفه در فرایند تولید می‌گردد.

منتشرشده در اقتصاد

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، رضا خادم کیمیائی افزود: آهک کلسینه یکی از مهم‌ترین افزودنی‌های مذاب در فرایند فولادسازی است که وظیفه فسفرزدایی، گوگردزدایی و همچنین تصفیه مذاب و تنظیم بازیسیته ذوب را بر عهده دارد. موضوع بسیار مهم در استفاده از آهک کلسینه، پیشگیری از ورود ریزدانه‌های آهک به کوره‌های قوس الکتریکی و مکش آن‌ها به درون فیلترهای ناحیه فولادسازی است. از سوی دیگر انبارش و ایجاد دپوی این ریزدانه‌ها، تبعات بسیار سنگین زیست‌محیطی به همراه خواهد داشت؛ بنابراین ایجاد فرایندی جهت تبدیل ریزدانه‌های مازاد آهک پخته به بریکت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. پروژه بریکت‌سازی آهک در راستای اهداف زیست‌محیطی شرکت فولاد مبارکه و با هدف تبدیل ریزدانه‌های مازاد حاصل از فرایند تولید آهک کلسینه به بریکت آهک در قالب قرارداد «ساخت، بهره‌برداری و واگذاری (BOT)» تعریف و با موفقیت اجرا گردید.

محمد حسنی رئیس اجرای پروژه‌های ناحیه آهن‌سازی نیز در این خصوص افزود: از نکات قابل‌توجه این پروژه، راه‌اندازی دستگاه پرس

 10 تن به‌عنوان تجهیز اصلی واحد بریکت‌سازی بود که به‌علت تحریم‌های ظالمانه و عدم امکان حضور کارشناسان شرکت سازنده خارجی و  بروز برخی مشکلات فنی تاکنون در مدار قرار نگرفته بود که با تشکیل تیمی متشکل از مجری پروژه‌های آهن‌سازی، بهره‌بردار ناحیه آهن‌سازی و پیمانکار مجری، این نواقص برطرف و این تجهیز در مدار بهره‌برداری قرار گرفت. با تکمیل این پروژه امکان تبدیل ماهیانه حدود 7 هزار تن ضایعات آهک پخته یا همان ریزدانه آهک کلسینه به بریکت فراهم گردیده است.

سروش جعفری کارشناس اجرای پروژه‌های ناحیه آهن‌سازی در ادامه به تشریح چگونگی مراحل این پروژه اشاره کرد و گفت: در واحد بریکت‌سازی آهک، ابتدا ریزدانه‌های برگشتی حاصل از تولید آهک کلسینه در یک مخزن ذخیره می‌گردد و سپس با استفاده از تجهیزات انتقال مواد، شامل تغذیه‌کننده اسکرو، باکت الویتور و نوار زنجیری به پرس بریکت شارژ می‌شود. این ریزدانه‌ها پس از تبدیل به بریکت آهک و جداسازی سایز مناسب توسط سرند خروجی (50*10 میلی‌متر)، جهت ذخیره در مخازن مربوطه و نهایتا ارسال به واحد فولادسازی به نوار نقاله خروجی منتقل می‌گردد و ریزدانه‌های آهک مجددا از طریق نوارهای نقاله و باکت الویتور برگشتی به مخزن ذخیره اولیه بازگشت داده می‌شود. ازجمله نکات قابل‌ذکر پروژه ساخت حدود 150 تن اسکلت فلزی با همکاری تعمیرگاه مرکزی و پیمانکار مجری است.

حمید بزاز رئیس واحد مواد خام افزود: هم‌اکنون جهت تأمین آهک دانه‌بندی موردنیاز ناحیه فولادسازی حدود 50 هزار تن ریزدانه مازاد آهک ایجاد می‌گردد. بنابراین با توجه به اینکه خروج و فروش این حجم ریزدانه آهک از فولاد مبارکه امکان‌پذیر نبود، تصمیم گرفته شد تا یک کارخانه بریکت‌سازی احداث شود که این قرارداد در قالب BOT انجام پذیرفت.

مدیر اجرای پروژه‌های نواحی آهن‌سازی و فولادسازی در پایان از زحمات کارکنان واحد اجرای پروژه‌های آهن‌سازی، دستگاه نظارت، مدیریت و کارکنان بهره‌برداری ناحیه آهن‌سازی، تعمیرگاه مرکزی و کلیه همکارانی که در برنامه‌ریزی، اجرا و راه‌اندازی این پروژه مشارکت داشته‌اند تشکر و قدردانی کرد.

 

منتشرشده در اقتصاد
صفحه1 از15
 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • شورا
 • شهرستان ها
 به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، در اين همايش
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محمدیاسر طیب
 به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیرکل آموزش
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، در  مدت چهار
این نمایشگاه تا بیست و سوم مهرماه 1400 و به مدت
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، این تندیس را
 • 1
 • 2
 • 3
آخرین اخبار
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی فدک مال، مسعود صرامی، مدیر عامل شرکت پرستیژلند ایران و ...
 به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، در اين همايش كه با استقبال مديران، معاونان، كاركنان، پيشكسوتان و بازنشستگان شركت‌هاي
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محمدیاسر طیب نیا مدیرعامل فولادمبارکه با اشاره به نقش هم افزایی این دو فولادساز بزرگ
 به گزارش پایگاه  خبری ارمغان شهر ، نخستین دوره جشنواره روابط عمومی و مسئولیت اجتماعی با حضور کارشناسان و فعالان حوزه
 به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان با بیان اینکه در زمینه فرهنگ سازی آموزش های
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان اصفهان، سید مصطفی علوی، با بیان اینکه مصرف گاز

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • حوادث
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی فدک مال، مسعود ...
 به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، در اين همايش كه با استقبال مديران، ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محمدیاسر طیب نیا مدیرعامل فولادمبارکه با
 به گزارش پایگاه  خبری ارمغان شهر ، نخستین دوره جشنواره روابط عمومی و ...
 به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان ...
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…