نمایش موارد بر اساس برچسب: فولاد مبارکه

به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر ،  عظیمیان ضمن قدردانی از اقدامات و زحمات کارکنان بخش‌های مختلف در این زمینه، اجرای این پروژه در زمان معین با رعایت نکات ایمنی را ارزشمند دانست و بر ثبت دقیق دستاوردهای فنی و نتایج این طرح و همچنین پیاده‌سازی دستاوردها بر سایر مدول‌ها تأکید کرد.

در همین خصوص، داریوش رشیدی، مدیر ناحیۀ آهن‌سازی، در مصاحبه با خبرنگار فولاد در تشریح دلایل اجرای این طرح گفت: یکی از روش‌های افزایش ظرفیت در مدول‌های واحد احیا مستقیم افزایش ظرفیت ریفورمر و حجم کاتالیست‌هاست. زمان تعویض لوله‌های ۸ اینچ این مدول نیز بعد از ۱۴ سال کارکرد فرارسیده بود و این امر هم در نوع خود یک رکورد محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: با برنامه‌ریزی قبلی در خصوص افزایش ظرفیت تولید، ساخت لوله‌های سوپر آلیاژ ۹ اینچ توسط سازندۀ داخلی توانمند برنامه‌ریزی شد. ساخت این لوله‌ها با تکنولوژی بسیار پیشرفته، با تکیه‌بر دانش و تکنولوژی داخلی صورت گرفت. با این اقدام تعداد ۴۶۸ عدد از این لوله‌ها نصب و اولین ریفورمر کامل با لوله‌های ساخت داخل در کشور مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

رشیدی ادامه داد: با این تغییر قطر لوله، حجم کاتالیست بارگذاری‌شده حدود ۲۰ درصد افزایش می‌یابد. در این مرحله از طرح افزایش ظرفیت، بدون تغییر در سایر تجهیزات، افزایش تولید آهن اسفنجی به میزان
۵ تا ۸ درصد در این مدول را انتظار داریم.

مدیر ناحیه آهن‌سازی تصریح کرد: در این توقف، سایر اقدامات مربوط به قسمت‌های مدول ازجمله تعویض کامل نسوز ریفورمر، تعویض منطقۀ خنک‌کنندۀ کوره، سرویس مخازن شست‌وشوی گاز و سیستم آب، تعمیر و سرویس کلیۀ تجهیزات مکانیک، برق و اتوماسیون مدول نیز صورت می‌گیرد.

منتشرشده در اقتصاد

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محمد یاسر طیب‌نیا در ادامه با اشاره به جدی بودن بحران تأمین مواد اولیه خاطرنشان کرد: بخش خصوصی توان انجام اکتشاف را دارد، اما باید انگیزه برای آن‌ ایجاد شود. همچنین مساوات در ارائۀ فرصت‌های معدنی با عدالت در این زمینه جایگزین نشود.

به گفتۀ وی، شرکت‌های معدنی بزرگ باید برای سرمایه‌گذاری در اکتشاف معادن ترغیب و حتی مکلف شوند.

معاون امور معادن شرکت فولاد مبارکه عمدۀ ذخایر معدنی را در محدودۀ عمق 500 تا 1000 متری ارزیابی کرد و این موضوع را نشان از اهمیت اکتشافات عمقی دانست.

طیب‌نیا با اشاره به سرمایه‌گذاری ۷ میلیارد دلاری کشور استرالیا در سال ۲۰۱۲ برای بیش از ۱۰ میلیون متر حفاری گفت: در سال ۲۰۱۶ نیز در این کشور 8 میلیون متر حفاری باکیفیت انجام شده است. در سال ۲۰۱۷ در کشور چین نیز 5 میلیون متر حفاری انجام شده، اما متأسفانه اعداد مربوط به حفاری در ایران با این اعداد قابل‌مقایسه نیست. برای مثال در سال ۹۶ حدود ۱۶۲ هزار متر حفاری انجام شده که فاصلۀ زیادی با میزان حفاری در کشورهای پیشرو دارد.

وی ادامه داد: در حال حاضر در حوزۀ سنگ‌آهن افق چشم‌انداز برنامۀ ۵۵ میلیون تن است، هرچند پروانه‌های صادرشده و پروژه‌های کلنگ زده‌شده بیشتر است. برای این ۵۵ میلیون تن به ۱۶۲ میلیون تن و در صورت افت عیار، به ۱۸۰ میلیون تن سنگ‌آهن نیاز است؛ بنابراین با کسری نزدیک به ۳۰ میلیون تن سنگ‌آهن مواجه خواهیم بود.

معاون امور معادن شرکت فولاد مبارکه همچنین خاطرنشان کرد: برای توسعۀ پایدار باید ۱۸۰ میلیون تن ذخیره قطعی در کشور شناسایی شود.

وی با اشاره به وجود برخی فرضیه‌های اشتباه در زمینۀ اکتشاف گفت: منابع مالی و توان سرمایه‌گذاری جهت اکتشاف در بخش خصوصی وجود ندارد یا دارای توجیه اقتصادی نیست، اما بر اساس آمار سازمان زمین‌شناسی، کل بودجۀ تخصیص‌یافته به این سازمان ۲۸ میلیون دلار بوده، درحالی‌که ارزش گواهی کشف ذخایر معدنی کشف‌شده توسط این سازمان 103 میلیارد دلار است.

طیب‌نیا افزود: یکی دیگر از معایب این است که تکنولوژی و دانش اکتشاف در کشور وجود ندارد یا در دسترس نیست و فقط شرکت‌های وابسته به دولت و شرکت‌های معدنی بزرگ در اکتشاف موفق بوده‌اند.

وی گفت: اگر شرکت‌های معدنی در حوزۀ اکتشاف سرمایه‌گذاری می‌کردند، شرایط بهتری نسبت‌به وضعیت موجود حاکم بود. کمبود مواد معدنی نشان از اشتباه بودن سیاست‌های شرکت‌های معدنی در گذشته دارد.

معاون امور معادن شرکت فولاد مبارکه گفت: سرمایه‌گذاری در سنگ‌آهن بیش از ۱۰۰ درصد سودآور است و بهتر و به‌صرفه‌تر است که معدنی‌ها به‌جای هزینه کردن در حوزۀ فولاد به توسعۀ اکتشافات روی آورند؛ چراکه تنها با ۱۰ درصد سرمایه‌گذاری در بخش اکتشافات از 1000 درصد سودآوری برخوردار می‌شوند.

 

 

 

 

منتشرشده در اقتصاد

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، سرور بختی پس از این بازدید، اظهار داشت: مؤسسۀ فرهنگی اکو شامل 10 کشور پهناور منطقه با جمعیتی بالغ‌بر 450 میلیون نفر است و یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های آن همکاری فرهنگی و ایجاد فضای دوستی و صلح و برگزاری مراسم فرهنگی است.

وی در ادامه از عقد تفاهم همکاری با باشگاه فرهنگی‌ورزشی فولاد مبارکۀ سپاهان در روز جمعه  26 دی‌ماه خبر داد و گفت: در آیندۀ نزدیک قصد داریم سلسله رویدادهای فرهنگی و ورزشی را در مقیاس کشورهای عضو اکو برگزار کنیم و در این خصوص تصمیم گرفتیم با توجه به دعوت به‌عمل‌آمده، از شرکت فولاد مبارکه به‌عنوان حامی اصلی این باشگاه بازدید کنیم و از نزدیک با فعالیت‌های این شرکت آشنا شویم.

سرور بختی، ضمن اظهار شگفتی از حجم تولید و استفاده از تکنولوژی‌های مختلف در شرکت فولاد مبارکه گفت: ما تا پیش از این نام فولاد مبارکه را زیاد شنیده بودیم، اما واقعا شنیدن هیچ‌وقت جای مشاهده از نزدیک را نمی‌گیرد. بنده اکنون با بازدید از خطوط تولید به‌جرئت می‌توانم بگویم شرکت‌های مشابه فولاد مبارکه در کل منطقۀ اکو انگشت‌شمارند و امروز از بازدید فرایند تولید در این شرکت هیجان‌زده شدم.

رئیس مؤسسۀ فرهنگی بین‌المللی اکو در ادامه گفت: با توجه به اهداف مؤسسۀ اکو قطعا توسعۀ همکاری‌های اقتصادی نیز در قالب آشنایی مردم کشورها تقویت خواهد شد.

وی در دیدار با مدیرعامل باشگاه فرهنگی‌ورزشی فولاد مبارکۀ سپاهان نیز ضمن تأکید بر جایگاه ورزش به‌عنوان یکی از ابزارهای مهم نزدیکی ملت‌های منطقۀ اکو ابراز امیدواری کرد: باشگاه فرهنگی ورزشی فولاد مبارکۀ سپاهان اصفهان بتواند به‌عنوان مرکزی برای برگزاری مسابقات مشترک در جهت ترویج «دیپلماسی ورزشی» میان کشورهای عضو اکو نقش‌آفرینی کند.

استفاده از ظرفیت‌های متقابل در جهت استفاده از دیپلماسی ورزشی، برنامه‌ریزی برای اولین جشنوارۀ ورزشی سرزمین کهن، همکاری متقابل در جهت انعقاد خواهرخواندگی تیم فوتبال فولاد مبارکۀ سپاهان با باشگاه‌های فوتبال کشورهای عضو، برگزاری دوره‌های آموزشی و مسابقات ورزشی دوجانبه سپاهان و باشگاه‌های ورزشی، گسترش همکاری‌های رسانه‌ای و انتشاراتی با استفاده از زبان ملت‌های منطقۀ اکو از موارد مطرح‌شده در تفاهم‌نامۀ منعقدشده است.

خاطرنشان می‌شود مؤسسۀ فرهنگی بین‌المللی اکو با عضویت کشورهای جمهوری اسلامی ایران، ترکیه، آذربایجان، ازبکستان، قزاقستان، قرقیزستان، ترکمنستان، تاجیکستان، افغانستان و پاکستان یکی از قدیمی‌ترین سازمان‌های منطقه‌ای است که در سه حوزۀ اقتصادی، فرهنگی و علمی فعالیت می‌کند. این مؤسسه با هدف تحکیم قرابت‌های فرهنگی، هنری، پژوهشی و ادبی میان کشورهای عضو، در دورۀ جدید فعالیت‌های خود به ریاست سرور بختی، پیشبرد اهداف دیپلماسی عمومی برای نزدیک‌تر شدن ملت‌های منطقۀ اکو با استفاده از ابزارهایی نظیر گردشگری فرهنگی و دیپلماسی ورزشی را در دستور کار قرار داده است.

 

منتشرشده در اقتصاد

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیر ناحیۀ فولادسازی و ریخته‌گری مداوم شرکت فولاد مبارکه با اشاره به طراحی ماشین شمارۀ 2 ریخته‌گری که برای تولید تختال‌های با ضخامت 200 و 220 میلی‌متر در نظر گرفته شده بود، دست‌یابی به توان و دانش فنی این افزایش ضخامت را موفقیتی بزرگ در جهت افزایش حجم تولید و ارتقای قابل‌توجه کیفیت تختال‌های تولیدشده برشمرد.

غلامرضا سلیمی با تأکید بر اینکه این دستاورد با هدف افزایش بهره‌وری در واحد ریخته‌گری دنبال شد، اظهار داشت: تمامی مراحل این عملیات به‌طور کامل توسط متخصصان برق، مکانیک، متالورژی و تولید شرکت فولاد مبارکه و بدون هیچ‌گونه دخالت خارجی اجرا شده و از این جهت با توجه به حجم عملیات صورت‌گرفته بسیار مهم و باعث افتخار است.

مدیر ناحیۀ فولادسازی و ریخته‌گری مداوم شرکت فولاد مبارکه در ادامه، بهبود خواص مکانیکی در هنگام نورد و کاهش ناخالصی‌ها را از دلایل کاربرد تختال‌های جدید در تولید فولادهای API و قابل‌استفاده در صنایع استراتژیک کشور از جمله صنعت نفت و گاز برشمرد.

شایان ذکر است در 18 دی‌ماه سال جاری تولید ضخیم‌ترین تختال کشور با ضخامت 300 میلی‌متر برای اولین بار در کشور در ماشین شمارۀ 5 ریخته‌گری محقق گردید و ایران به جمع معدود کشورهای تولیدکنندۀ این نوع تختال پیوست.

منتشرشده در اقتصاد

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، حجت الاسلام محمدتقی نقد علی در گفت وگو با خبرنگار ایراسین با اشاره به اینکه صنایع بزرگ مهمترین بهره بردار پساب های تصفیه شده هستند، اظهار داشت: بسیاری از صنایع بزرگ اصفهان ناگزیرند تصفیه های تکمیلی برای امکان استفاده از پساب را به انجام برسانند تا مجوزهای لازم از سازمان محیط زیست را دریافت کنند.

وی افزود: اقدامات بسیار خوب شرکت فولاد مبارکه در تصفیه و بازچرخانی پساب صنعتی و سرمایه گذاری شرکت سهامی ذوب آهن در جمع آوری فاضلاب شهرهای اطراف و تولید داخلی مهم و ارزشمند است.

حمایت همه جانبه از تولیدکنندگان فیلترهای الکترواستاتیک

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس یازدهم با اشاره به اینکه حساسیت ویژه ای در عدم استفاده از سوخت مازوت در استان اصفهان وجود دارد، تصریح کرد: صنایع آلاینده در استان اصفهان موظف شده اند نسبت به استفاده از فیلترهای الکترواستاتیک با جدیت اقدام کنند و وبیناری با استاندار و دادستان و دستگاه های مربوطه با این موضوع برگزار شد.

وی بیان داشت: مدیریت استان اصفهان و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در عدم استفاده نیروگاه ها و کارخانه ها از سوخت مازوت تاکید ویژه ای دارند، چرا که اصفهان کشش آلودگی را ندارد.

فولاد مبارکه در لیست صنایع پاک کشور

نقدعلی با تاکید بر اینکه شرکت فولاد مبارکه با به کارگیری تکنولوژی روز از صنایع پاک استان اصفهان محسوب می شود، گفت: اگرچه صنایع بزرگ هم اقدامات مهمی در راستای کاهش آلودگی هوا برداشته اند اما کافی نیست.

وی اضافه کرد: لازم است صنایع با مقید دانستن در استفاده از فیلترهای الکترواستاتیک، در راستای مسئولیت اجتماعی گام بردارند و از تمام شرکت های دانش بنیان که در زمینه تولید فیلترهای الکترواستاتیک بومی سازی اقدام می کنند حمایت خواهیم کرد.

کوره های الکترومغناطیس مبارکه تحولی در کاهش آلودگی هوا

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس یازدهم با تاکید بر اینکه شرکت فولاد مبارکه در راستای مقابله با آلودگی هوا اقدامات ارزنده ای کرده است، گفت: شرکت فولاد مبارکه با داشتن کوره های قوس الکتریکی انرژی شیمیایی را با تزریق اکسیژن و کربن تامین می کند و همین موضوع مانع از آلاینده زایی فولاد مبارکه شده است. 

وی افزود: کوره های قوس الکتریکی مورد استفاده در فولاد مبارکه بومی سازی شده تا علاوه بر کارایی بیشتر محیط زیست را آلوده نکند.  

 

منبع : پایگاه خبری ایراسین

منتشرشده در اقتصاد
صفحه1 از9
 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری  ارمغان شهر ، هاشم امینی
 به گزارش پایگاه  خبری ارمغان شهر ، رئیس شورای
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیر ناحیۀ
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از 
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط
 • 1
 • 2
 • 3
آخرین اخبار
به گزارش پایگاه خبری  ارمغان شهر ، هاشم امینی اعلام کرد: در دهه فجر سال جاری 14 پروژه در بخش آب به بهره برداری می رسد و
شهرداری اصفهان با مصرف بیش از ۹۰ هزار مگاوات ساعت برق در سال بزرگترین مصرف کننده بخش عمومی انرژی الکتریکی در استان ...
به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر ،  عظیمیان ضمن قدردانی از اقدامات و زحمات کارکنان بخش‌های مختلف در این زمینه، اجرای ...
 به گزارش پایگاه  خبری ارمغان شهر ، رئیس شورای شهر سفیددشت انتصاب وحید  میرزایی مدیرعامل شرکت ورق خودرو چهارمحال و ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، معاون بهره‌برداری شرکت فولاد هرمزگان ضمن تأیید این خبر گفت: این رکوردها در حالی ثبت
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محمد یاسر طیب‌نیا در ادامه با اشاره به جدی بودن بحران تأمین مواد اولیه خاطرنشان کرد:

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • حوادث
به گزارش پایگاه خبری  ارمغان شهر ، هاشم امینی اعلام کرد: در دهه فجر سال ...
شهرداری اصفهان با مصرف بیش از ۹۰ هزار مگاوات ساعت برق در سال بزرگترین مصرف
به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر ،  عظیمیان ضمن قدردانی از اقدامات و زحمات
 به گزارش پایگاه  خبری ارمغان شهر ، رئیس شورای شهر سفیددشت انتصاب وحید  ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، معاون بهره‌برداری شرکت فولاد هرمزگان ضمن
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محمد یاسر طیب‌نیا در ادامه با اشاره به
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…