نمایش موارد بر اساس برچسب: فولاد مبارکه

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیر فروش داخلی فولاد مبارکه  اظهار داشت: شرکت‌های خودروساز و مجموعه‌های قطعه‌ساز وابسته، از استراتژیک‌ترین مشتریان فولاد مبارکه در حوزه محصولات سرد و اسیدشویی هستند.

  یونس حمزوی افزود: هجدهمین دوره از نمایشگاه بین‌المللی قطعات، لوازم و مجموعه‌های خودرو فرصت خوبی برای فولاد مبارکه بود تا بتواند در فاصله چند روزه نمایشگاه ارتباط سازنده و نزدیکی را با مشتریان خود برقرار کند. طی جلسات رودررویی که با مشتریان برگزار کردیم به بررسی نیازهای مشتریان از لحاظ تجاری و فنی پرداختیم و سعی کردیم پاسخگوی دغدغه‌های مشتریان خود باشیم.

مدیر فروش داخلی فولاد مبارکه تصریح کرد: در حال حاضر مجموعه شرکت‌های خودروساز و قطعه ساز حدود ۱۳ درصد از کل محصولات فولاد مبارکه را خریداری می‌کنند. همچنین در حوزه محصولات سرد حدود ۶۵ تا ۷۰ درصد و در زمینه محصولات اسیدشویی حدود ۸۰ درصد از تولیدات فولاد مبارکه در اختیار شرکت‌های خودرو ساز و قطعه ساز قرار می‌گیرد. اکنون نزدیک به ۹۰ درصد از نیازهای خودروسازان به ورق‌های سرد از طریق فولاد مبارکه و شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری که تامین کننده ورق گالوانیزه خودرویی است تامین می‌شود.

حمزوی در پایان یادآور شد: خودروهایی که در آینده در کشور تولید خواهند شد نیازمند ورق‌های خاصی است که بعضا در رده تولیدات فعلی فولاد مبارکه نیست؛ در این راستا تقاضای خودروسازان به ورق‌های خاص اخذ شده و برنامه‌ریزی لازم انجام شده تا در فرآیندهای توسعه‌ای فولاد مبارکه در خطوط جدید بتوانیم نیاز شرکت‌های خودروساز را تامین کنیم.

منتشرشده در اقتصاد

پایگاه خبری ارمغان شهر ، با بهره‌برداری از واحد تولید آب سرد (آب چیلد) جدید فولاد مبارکه اصفهان که با تکنولوژی کولینگ‌تاور هیبریدی برای نخستین بار در کشور با ظرفیت ۲۵۰۰ تن تبریددر حال انجام است، علاوه‌بر کاهش ۴۰ درصدی مصرف سالانه آب در بخش کولینگ‌تاور این واحد، آب چیلد موردنیاز فرایند تولید و سیستم‌های تهویه مطبوع و برودتی فولاد مبارکه تأمین می‌شود.

مدیر اجرای پروژه‌های انرژی و سیالات فولاد مبارکه ضمن تأیید این خبر گفت: اجرای این پروژه همچنین موجب کاهش استفاده از سایر سیستم‌های خنک‌کاری نظیر اسپیلت‌ها و کولرهای گازی و سیستم‌های خنک‌کاری جانبی می‌گردد که این امر نقش بسزایی در کاهش مصرف انرژی و تأمین سرمایش موردنیاز به‌صورت متمرکز در شرکت دارد.

حمیدرضا خسروانی‌پور با تأکید بر اینکه به‌منظور تأمین آب چیلد موردنیاز ناحیه فولادسازی فولاد مبارکه، پروژه احداث واحد آب چیلد جدید فولاد مبارکه تعریف شد، تصریح کرد: با توجه به انجام پروژه‌های توسعه‌ای در ناحیه فولادسازی و نیاز به آب چیلد جهت خنک‌کاری واحدهای مختلف این ناحیه و همچنین ضرورت تأمین آب چیلد موردنیاز واحد شهید خرازی و تأمین بار برودتی این نواحی، احداث این پروژه با ظرفیت ۲۵۰۰ تن تبرید در دستور کار واحد اجرای پروژه‌های انرژی و سیالات قرار گرفت.

پیشرفت اجرای پروژه، مطابق برنامه زمان‌بندی

وی ادامه داد: در این راستا قراردادی میان فولاد مبارکه و شرکت آبسان زلال در قالب مناقصه عمومی منعقد شد که خوشبختانه پیشرفت اجرای این پروژه تاکنون مطابق برنامه زمان‌بندی است.

صرفه‌جویی ۴۰ درصدی در مصرف آب

به گفته مدیر اجرای پروژه‌های انرژی و سیالات فولاد مبارکه در اجرای این پروژه با توجه به مشکلات خشک‌سالی و کم‌آبی حوضه آبریز زاینده‌رود و براساس مطالعاتی که توسط تیمی متشکل از کارکنان اجرای پروژه‌های انرژی و سیالات و ناحیه انرژی و سیالات انجام شده و همچنین با استفاده از تجربیات گذشته، از تکنولوژی کولینگ‌تاور هیبریدی استفاده‌ شده است که با به‌کارگیری این تکنولوژی سالانه حدود ۴۰ درصد معادل ۹۰ هزار مترمکعب آب در سال در مصرف آب کولینگ‌تاور صرفه‌جویی خواهد شد؛ این در حالی است که استفاده از این نوع کولینگ‌تاور در این پروژه برای اولین بار در کشور بوده و از این لحاظ نیز این پروژه منحصربه‌فرد است.

بالغ‌بر ۷ میلیون یورو سرمایه‌گذاری

وی در خصوص مشخصات فنی این پروژه گفت: پروژه مذکور در مساحتی حدود ۶۰۰۰ مترمربع، حجم بتن‌ریزی ۸۵۰۰ مترمکعب، اسکلت فلزی ۳۰۰ تن، هزینه‌ای بالغ‌بر ۷ میلیون یورو و با ظرفیت ۲۵۰۰ تن تبرید احداث‌ شده است.

اشتغال‌زایی با ساخت بیش از ۶۰ درصد تجهیزات با استفاده از توان داخلی کشور

خسروانی‌پور در ادامه از استفاده حداکثری در عملیات ساخت تجهیزات این واحد خبر داد و گفت: در جریان ساخت تجهیزات موردنیاز این واحد خوشبختانه باید اعلام کرد که بیش از ۶۰ درصد تجهیزات، اعم از کابل و تابلوهای برق، جرثقیل، مخازن ذخیره مواد، پمپ‌ها و برخی اقلام دیگر با استفاده از توان و ظرفیت شرکت‌های داخلی ساخته ‌شده است که علاوه بر اشتغال‌زایی به ارتقای توان فنی شرکت‌های داخلی، رونق اقتصادی و همچنین جلوگیری از خروج ارز از کشور کمک کرده است.

خسروانی‌پور از طی کردن مراحل پایانی عملیات ساختمانی این پروژه و همچنین از شروع عملیات نصب برخی تجهیزات پروژه خبر داد و گفت: تمامی تجهیزات ساخت داخل وارد فولاد مبارکه شده و سایر تجهیزات موردنیاز نیز تا اواخر مردادماه وارد شرکت می‌گردد.

وی در بخش پایانی سخنان خود از زحمات و همکاری‌های صورت‌گرفته از سوی معاونت‌های مختلف شرکت، مدیریت ارشد خدمات فنی و پشتیبانی و همچنین از تلاش بی‌شائبه مدیریت و کارکنان ناحیه انرژی و سیالات، شرکت مهندسی فولاد و شرکت آبسان زلال خاورمیانه به‌عنوان پیمانکار مجری طرح که در اجرای این پروژه ارزشمند مساعدت می‌کنند، تشکر و قدردانی کرد.

منتشرشده در اقتصاد

 به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محمدرضا نصر اصفهانی با بیان اینکه ناحیه نورد سرد به‌دلیل تنوع فرایندهای تولید و همچنین تنوع محصولات از ویژگی خاصی برخوردار است، گفت: محصولات ناحیه نورد سرد شامل محصولات اسیدشویی، قلع‌اندود، سرد، گالوانیزه، رنگی (ساختمانی و لوازم‌خانگی) و محصولات خام هستند که هرکدام کاربردهای خاص در صنایع دارد و به لحاظ کیفی دارای حساسیت‌های ویژه‌ای است.

بنابر اظهارات رئیس کنترل کیفی نورد سرد فولاد مبارکه، در این شرکت، محصولات تولیدی بر اساس سفارش مشتری و استانداردهای بین‌المللی و دستورالعمل‌ها تحت بازرسی و کنترل کیفیت قرار می‌گیرد و نتیجه بازرسی به‌صورت محصولات مطابق با سفارش مشتری و یا خارج از سفارش طبقه‌بندی می‌گردد. بر این اساس، محاسبه بازده کیفیت به‌عنوان شاخص بیان‌کننده عملکرد کیفی فرایندهای تولید مطرح می‌شود.

وی با بیان اینکه ناحیه نورد سرد شامل فرایندهای مختلف تولید است و محاسبه بازده کیفی برای هر فرایند و همچنین برای کل محصولات قابل‌محاسبه است، ادامه داد: روند کیفی محصولات نورد سرد طی سال گذشته و سال ۱۴۰۲ نشان می‌دهد ارتقای کیفیت محصولات به‌صورت تدریجی بهبود یافته و به عدد ۹۶.۱۱ درصد در میانه تیرماه ۱۴۰۲ رسیده است.

افزایش کیفیت محصولات سرد از عدد ۸۵.۷۵ در فروردین به ۹۳.۳۱ درصد در تیرماه

نصر اصفهانی با تأکید بر اینکه مقدار بازده کیفی در سال ۱۴۰۱ معادل ۹۲.۸۷ درصد بوده است، عنوان کرد: از بین محصولات یادشده محصولات سرد از عدد کیفی ۸۵.۷۵ در فروردین‌ماه به عدد ۹۳.۳۱ درصد در تیرماه رسیده که بیشترین میزان ارتقا را داشته است.

رئیس کنترل کیفی نورد سرد معتقد است به‌طورکلی افزایش بازده کیفی در نتیجه شناسایی به‌موقع عیوب کیفی، کنترل فرایندها و پارامترهای تولید، آماده‌به‌کاری تجهیزات و تعمیرات مناسب به وقوع می‌پیوندد و رشد بازده کیفی در ماه‌های اخیر حاکی از تحقق این موارد بوده است.

محمدرضا نصر اصفهانی در خاتمه از تلاش تمامی مدیران و کارکنان تلاشگر ناحیه نورد سرد که در دست‌یابی به این موفقیت بزرگ سهیم بودند و همچنین از حمایت‌های مدیریت کنترل کیفی و سایر مسئولان واحدهای تولیدی و پشتیبانی تشکر و قدردانی کرد.

منتشرشده در اقتصاد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ارمغان شهر، محمدیاسر طیب‌نیا در نشست خبری با حضور اصحاب اظهار داشت :فولاد مبارکه را به وسعت ایران می‌بینیم و روز به روز گستره عملکردی آن در حال گسترش است، یکی از اهداف خود را مسؤلیت‌پذیری برای خلق آینده بهتر تعریف کردیم و وظیفه ما صرفاً تولید فولاد نیست.

 

وی بیان داشت : چشم‌اندازمان آن است که مبارکه الگوی ملی بنگاه‌داری باشد، فلسفه عملکرد این بنگاه از ابتدا صرفاً تولید محصولات فولادی نبوده، یکی دیگر از اهداف قرارگیری در جمع ۲۰ تولیدکننده برتر فولاد جهان است.

 طیب نیا با اشاره به ویژگی‌های بنگاه اقتصادی موفق، اظهار کرد: یک بنگاه اقتصادی موفق از چند جنبه شناسایی می‌شود، این بنگاه اقتصادی باید سودآوری پایدار داشته باشد، منابعی که در اختیار می‌گیرد را به خلق ارزش برای جامعه برای سهامداران تبدیل کند.

 

وی افزود: دومین ویژگی رشد، توسعه و افزایش رقابت پذیری است، بنگاهی که رشد و توسعه پیدا نکند و در فضای رقابتی کشور نتواند پیشرفت کند، بنگاه اقتصادی موفقی نیست. یک بنگاه اقتصادی موفق باید همواره با رشد و توسعه و حرکت به سمت فناوری جدید خود را به روز کند.

 

مدیرعامل فولاد مبارکه گفت: ویژگی سوم شفافیت در کار است، یک بنگاه اقتصادی باید به دور از فساد کار کند، ویژگی چهارم آن است که بنگاه اقتصادی موفق نمی‌تواند جامعه پیرامونی خود را در نظر نگیرد و باید شهروند مسئولیت پذیر باشد. یعنی خود را در حل مسائل و مشکلات پیرامون مسئول بداند. این بنگاه نمی‌تواند موفق باشد در صورتی که برای جامعه پیرامونی آسیب برساند.

 

طیب نیا افزود : فولاد مبارکه بزرگترین تولید کننده ورق‌های فولادی تخت در خاورمیانه و شمال آفریقا است، این بنگاه سهم ۳۴ درصدی تولید فولاد در کشور و ۲۰ درصدی در منطقه منا را دارد. مبارکه همچنین بزرگترین تولیدکننده آهن اسفنجی است.

 

 سهم ۳۴ درصدی تولید فولاد در کشور

وی گفت: ایران در جهان رتبه دهم تولید فولاد را دارد، فولاد مبارکه از ۳۰ میلیون تن تولید فولاد در کشور، ۱۰.۲ میلیون تن آن را محقق کرد از این نظر سهم ۳۴ درصدی را در تولید فولاد کشور دارد.

 

مدیرعامل فولاد مبارکه با بیان اینکه در این بنگاه از ۱۰۰ درصد ظرفیت اسمی استفاده شده است، اضافه کرد: استفاده از ۱۰۰ درصد ظرفیت اسمی در حالی است که میانگین استفاده از ظرفیت اسمی حدود ۶۵ درصد است.

 

طیب نیا بیان داشت : در سال گذشته بیش از ۶۱ رکورد تولید در بخش‌های مختلف داشتیم، فولاد مبارکه در این مدت موفق شد تا رکوردهایی نظیر رشد ۷.۱ درصدی کلاف گرم، رشد ۱۰.۳ درصدی تختال، رشد ۳.۸ درصدی گندله و رشد ۱۰.۴ درصدی آهن اسفنجی را به ثبت برساند، این رکوردها در شرکتی اتفاق افتاده که خود پیش از این نیز رکورددار تولید در این محصولات بوده است. به نوعی مبارکه رکورد خود را شکسته است. همچنین برنامه داریم تا کل نیازهای کشور و نیازهای صادراتی را در افق ۱۴۰۴ پوشش بدهیم تا از واردات ورق‌های فولادی جلوگیری کنیم.

 

وی با بیان اینکه سال گذشته در رکود بزرگی در محصولات فولادی حاکم بود اما با این وجود رکوردهای زیادی توسط مجموعه فولاد شکسته شد، افزود: دستاوردهای مذکور در شرایطی اتفاق افتاد که شرکت با سه ماه قطعی گاز و برق روبه‌رو بود، به نوعی این رکوردها بیانگر مدیریت منابع، تعمیرات و زمان در فولاد مبارکه است، البته این دستاوردها در تمامی شرکت‌های فولاد مبارکه اتفاق افتاده است و مجموعه‌های متصل به فولاد نیز در زمینه تولید محصولات مختلف رکوددار بوده‌اند، بنابراین این دستاوردها یک نهضت است که تمامی مجموعه‌های متصل به فولاد رشد چشمگیر تولید را تجربه کرده‌اند.

 

 بهره‌برداری از فاز یک نیروگاه ۹۱۴ مگاواتی در تیرماه ۱۴۰۲

مدیرعامل فولاد مبارکه اظهار کرد: ابرپروژه نورد گرم بعد از ۱۰ سال به جریان افتاده است و چند ماه دیگر شاهد یک تحول بنیادین در محل احداث این پروژه شاهد خواهیم بود. همچنین نیروگاه ۹۱۴ مگاواتی که بهمن ماه ۱۴۰۰ کلنگ زنی شد، امروز حدود ۷۸ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و در تیرماه سال جاری از فاز یک آن بهره‌بردای می‌شود.

 

طیب نیا ادامه داد: همچنین مطالعه برای احداث نیروگاه خورشیدی ۶۰۰ مگاواتی که از سال گذشته شروع شد، یک سال به طول انجامید، امروز هم تعیین پیمانکار شده و امیدواریم در پایان سال جاری تکمیل شود.

 

وی افزود: یکی از پروژه‌های بزرگی که پس از مدت‌ها، سال گذشته شروع شد، پروژه انتقال آب بود که از دوره مدیرعامل اسبق قرار بر اجرای این پروژه بود و بالاخره با همت دولتمردان و استاندار محترم، اقدامات و پیگیری‌ها زیادی برای اجرای این پروژه انجام شد. هدف این پروژه حل مشکل آب فولاد مبارکه نیست، اکنون ۵۰ درصد از آب مورد نیاز خود را از طریق پساب تأمین می‌کنیم. پروژه انتقال سالانه ۲۰۰ میلیون متر مکعب آب دریای عمان به معنای حل مشکل آب صنعت استان اصفهان است.

 

مدیرعامل فولاد مبارکه اضافه کرد: هزینه فاز اول پروژه انتقال آب حدود ۲۵ همت است، در فاز بعدی این پروژه حدود ۵۰ همت سرمایه‌گذاری برای آب شیرین کن‌ها و لوله گذاری لازم است تا آب به استان اصفهان برسد.

 

طیب نیا گفت: سال گذشته برداشت آب ما از رودخانه زاینده‌رود حدود ۱۴ میلیون متر مکعب بوده است که با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته این مقدار تا چند سال آینده به صفر می‌رسد، همچنین در برنامه داریم تا پساب شش شهر دیگر را خریداری کنیم. میزان برداشت ما از زاینده‌رود حدود یک درصد است.

 

وی افزود: یکی از اقدامات اصلی توسعه تولید محصولات جدید در سبد محصولات مبارکه بود، این بنگاه هر سال محصولات جدیدی را اضافه می‌کرد اما هیچگاه به این گستردگی نبوده است، سال گذشته ۱۴ محصول جدید به بازار عرضه کردیم، یکی از این موارد فولاد زنگ نزن است، محصولی که بسیاری از شرکت‌های جهانی نتوانستند آن را تولید کنند ولی همکاران ما با تلاش مضاعف و بدون حضور کارشناسان خارجی موفق به انجام این مهم شدند و امسال نیز برنامه تولید انبوه این محصول را داریم. 

 کاهش چشمگیر مصرف آب در فولاد مبارکه

مدیرعامل فولاد مبارکه ادامه داد: از سال ۱۳۷۰ که آب سالانه ما ۴۰ میلیون مترمکعب برای ۲.۴ تن تولید تعریف شد، امروز به ۱۶.۳ میلیون مترمکعب برای ۷.۲ میلیون تن رسیده‌ایم.

 

طیب نیا با اشاره به اهمیت مباحث زیست محیطی در فولاد مبارکه گفت: عدد شاخص جهانی تولید دی اکسید کربن حدود ۱.۹ اعلام شده ولی در فولاد مبارکه این عدد ۱.۶ است اما با این وجود برنامه کاهش آلایندگی از نظر دی اکسید کربن را داریم. راندمان نیروگاه جدید ما نزدیک به ۶۰ درصد است و مصرف آب آن کمتر از سایر نیروگاه‌ها است. اگر نیروگاه خورشیدی ما به مدار بیاید جایگاه فولاد مبارکه در دنیا جزو بهترین‌ها خواهد شد. همچنین ۲۰۰ مگاوات هم نیروگاه بادی داریم که نتیجه این سه نیروگاه منجر به کاهش ۲.۵ میلیون تن دی اکسید کربن خواهد شد.

 

  سرمایه‌گذاری ۲.۳ میلیارد دلاری در حوزه کاهش مصارف انرژی

وی افزود: سرمایه‌گذاری که در حوزه کاهش مصرف انرژی در فولاد مبارکه اتفاق افتاده، در کشور نظیر نداشته است، همچنین ۲.۳ میلیارد دلار سرمایه گذاری در حوزه کاهش مصارف انرژی و تغییر الگوی مصرف آب در برنامه داریم. همزمان کاهش مصرف برق و بهینه کردن مواد اولیه به طور جدی در برنامه ما قرار گرفته است.

 

مدیرعامل فولاد مبارکه با اشاره به بومی سازی در این بنگاه اظهار کرد: از این طرق بالغ بر ۱۰۰ هزار قطعه طراحی شده که به دنبال آن نیز سه میلیارد دلار صرفه‌جویی ارزی اتفاق افتاده است. ۱۳۰۰ قطعه نیز در سال گذشته بومی سازی شد ۱۸۱ میلیون دلار صرفه جویی شد.

 

طیب نیا افزود: سال گذشته پیچیده‌ترین حملات سایبری را تجربه کردیم که جز سه حمله سایبری پیچیده در دنیا بودند، این حملات که از ۱۴ ماه گذشته برنامه‌ریزی شده بود می‌توانست برای ۵ تا ۶ ماه تولید را متوقف کند. از کار افتادن فولاد مبارکه به معنای توقف سایر صنایع متصل به صنعت فولاد است، اگر مبارکه متوقف شود، صنعت کشور متوقف خواهد شد.

   اشتغال۳۸۰  هزار نفر به صورت غیرمستقیم در فولاد  مبارکه

مدیرعامل فولاد مبارکه گفت: تمامی این اتفاقات در سایه حضور نیروی انسانی خبره محقق شد، به همین منظور در سال گذشته ۱۱۰۰ نفر نیرو از طریق آزمون استخدامی جذب کردیم. اکنون ۳۵ هزار نفر مستقیم و ۳۸۰ هزار نفر به صورت غیرمستقیم در مبارکه اشتغال دارند.

 

وی افزود: میانگین جهانی مصرف آب در صنعت فولاد حدود ۳.۳ مترمکعب برای تولید هر تن فولاد است، فولاد مبارکه در سال گذشته به ۲.۲ مترمکعب به ازای هر تن تولید اسلب رسید بنابراین از این نظر از بنچ مارک‌های جهانی وضعیت بهتری داریم، همچنین سرمایه گذاری‌های مختلفی در بازچرخانی و تغییر رژیم صنعتی آب در مبارکه در حال انجام است.

  بهره‌برداری از فاز یک نیروگاه ۹۱۴ مگاواتی در تیرماه ۱۴۰۲

مدیرعامل فولاد مبارکه اظهار کرد: ابرپروژه نورد گرم بعد از ۱۰ سال به جریان افتاده است و چند ماه دیگر شاهد یک تحول بنیادین در محل احداث این پروژه شاهد خواهیم بود. همچنین نیروگاه ۹۱۴ مگاواتی که بهمن ماه ۱۴۰۰ کلنگ زنی شد، امروز حدود ۷۸ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و در تیرماه سال جاری از فاز یک آن بهره‌بردای می‌شود.

 

طیب نیا ادامه داد: همچنین مطالعه برای احداث نیروگاه خورشیدی ۶۰۰ مگاواتی که از سال گذشته شروع شد، یک سال به طول انجامید، امروز هم تعیین پیمانکار شده و امیدواریم در پایان سال جاری تکمیل شود.

 

وی افزود: یکی از پروژه‌های بزرگی که پس از مدت‌ها، سال گذشته شروع شد، پروژه انتقال آب بود که از دوره مدیرعامل اسبق قرار بر اجرای این پروژه بود و بالاخره با همت دولتمردان و استاندار محترم، اقدامات و پیگیری‌ها زیادی برای اجرای این پروژه انجام شد. هدف این پروژه حل مشکل آب فولاد مبارکه نیست، اکنون ۵۰ درصد از آب مورد نیاز خود را از طریق پساب تأمین می‌کنیم. پروژه انتقال سالانه ۲۰۰ میلیون متر مکعب آب دریای عمان به معنای حل مشکل آب صنعت استان اصفهان است.

 

مدیرعامل فولاد مبارکه اضافه کرد: هزینه فاز اول پروژه انتقال آب حدود ۲۵ همت است، در فاز بعدی این پروژه حدود ۵۰ همت سرمایه‌گذاری برای آب شیرین کن‌ها و لوله گذاری لازم است تا آب به استان اصفهان برسد.

طیب نیا گفت: سال گذشته برداشت آب ما از رودخانه زاینده‌رود حدود ۱۴ میلیون متر مکعب بوده است که با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته این مقدار تا چند سال آینده به صفر می‌رسد، همچنین در برنامه داریم تا پساب شش شهر دیگر را خریداری کنیم. میزان برداشت ما از زاینده‌رود حدود یک درصد است.

وی افزود: یکی از اقدامات اصلی توسعه تولید محصولات جدید در سبد محصولات مبارکه بود، این بنگاه هر سال محصولات جدیدی را اضافه می‌کرد اما هیچگاه به این گستردگی نبوده است، سال گذشته ۱۴ محصول جدید به بازار عرضه کردیم، یکی از این موارد فولاد زنگ نزن است، محصولی که بسیاری از شرکت‌های جهانی نتوانستند آن را تولید کنند ولی همکاران ما با تلاش مضاعف و بدون حضور کارشناسان خارجی موفق به انجام این مهم شدند و امسال نیز برنامه تولید انبوه این محصول را داریم.

مدیرعامل فولاد مبارکه تصریح کرد: در کشور ۹۲ درصد مصرف آب به بخش کشاورزی اختصاص دارد، حدود شش درصد مصارف شرب و کمتر از دو درصد سهم صنعت است. در اصفهان حدود ۷۳ درصد سهم بخش کشاورزی، حدود ۲۱ درصد شرب و حدود پنج درصد صنعت است، بنابراین در این استان صنعت آب زیادی مصرف نمی‌کند، فولاد مبارکه زیر یک درصد آب زاینده رود را مصرف می‌کند که در سه سال آینده به صفر می‌رسد.

 

 

 

 

 

منتشرشده در اقتصاد

به گزارش  خبرنگار پایگاه خبری ارمغان شهر ، محمدجواد براتی مدیر روابط عمومی فولادمبارکه در برنامه «یک شهر ضیافت» سیمای اصفهان اظهار کرد: فولاد مبارکه به عنوان یکی از بزرگترین بنگاه های اقتصادی کشور مهم ترین ماموریت خود را اشتغال آفرینی پایدار برای جوانان این مرز و بوم قرار داده است.

وی گفت: در کنار رکوردشکنی‌های چشمگیر این شرکت در حوزه تولید و نقش‌آفرینی قابل توجه در صنعت و اقتصاد کشور با تولید مواد اولیه مورد نیاز صنایع، اقدامات خوبی نظیر مشارکت در ساخت ۱۰۰ واحد مسکونی، تأمین ۲۰۰ سری جهیزیه و ۵۰۰ سری لوازم ضروری منزل با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) انجام داد.

مدیر روابط عمومی فولادمبارکه افزود: یکی از اقدامات دیگری که در واپسین روزهای سال گذشته انجام شد انجام شد کمک به بازسازی ۶۶ آمبولانس فرسوده استان اصفهان با اختصاص اعتبار ۱۰۰ میلیارد ریالی با تصویب هیئت مدیره این شرکت بود.

وی خاطر نشان کرد: کمک به مردم زلزله‌زده خوی و ارسال ۱۰۰۰ بسته غذایی برای مردم گرفتار در برف نیز از جمله اقداماتی بود که شرکت فولاد مبارکه در راستای مسئولیت‌های اجتماعی خود در زمستان سال گذشته انجام داد.

براتی تصریح کرد: مشارکت برای ایاب و ذهاب زائران امام حسین علیه السلام در ایام اربعین با استفاده از ۱۱۰۰ سرویس اتوبوس و توزیع ۵ میلیون بطری آب در مواکب ایرانی نیز از جمله اقدامات این مجموعه بزرگ صنعتی برای خدمت به مردم عزیز کشور است.

وی تأکید کرد: در یک اقدام خیر، ۲ زندانی جرائم غیرعمد در واپسین روزهای سال ۱۴۰۱ با اقدام کارکنان این شرکت به آغوش خانواده‌هایشان بازگشتند تا در روزهای اولیه سال نو کانون خانواده‌هایشان گرم شود.

مدیر روابط عمومی فولادمبارکه عنوان کرد: در بازی آینده تیم فولاد مبارکه سپاهان با ملوان بندر انزلی در قالب لیگ برتر فوتبال نیز برنامه‌ای با عنوان “گل‌های طلایی” برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد برگزار می‌شود تا هواداران سپاهان نیز در این اقدام خیر سهیم شوند.

منتشرشده در اقتصاد
صفحه1 از19
 • اقتصاد
 • سیاست
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش ارمغان شهر، عرضه جدید خودروی وارداتی
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر وی با اشاره به
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیر اداره
به گزارش ارمغان شهر، مصوبه جلسه مورخ ۱۴۰۳/۰۲/۰۹
به گزارش ارمغان شهر، محمد یاسر طیب نیا، روز
  به گزارش ارمغان شهر، بر اساس تغییراتی که در
به گزارش ارمغان شهر ، این کنگره که با هدف ساخت
به گزارش ارمغان شهر، سید جواد سادات درباره قانون
 • 1
 • 2
 • 3

آخرین اخبار

به گزارش ارمغان شهر، عرضه جدید خودروی وارداتی برای متقاضیان اسفند سال ۱۴۰۱ از امروز دوشنبه ۷ خرداد ماه آغاز و تا روز ...
به گزارش ارمغان شهر، اتاق اصناف ایران در اطلاعیه‌ای دستورالعمل فروش اینترنتی نان را ابلاغ کرد. متن آن به شرح زیر است.
 به گزارش ارمغان شهر، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت آغاز به کار دوازدهمین دوره‌ی مجلس شورای
به گزارش ارمغان شهر، در مراسم افتتاحیه دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، رییس قوه قضاییه، سفرای کشورهای مختلف در تهران،
به گزارش ارمغان شهر، سه‌شنبه علاوه بر مناطق ذکر شده، بارش ارتفاعات البرز مرکزی را نیز در بر می‌گیرد. چهارشنبه و ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر وی با اشاره به اینکه پیش نیاز بهره برداری از مترو ، محصول ریل است ، افزود : در گذشته ...

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • جامعه
 • حوادث
به گزارش ارمغان شهر، عرضه جدید خودروی وارداتی برای متقاضیان اسفند سال ۱۴۰۱
به گزارش ارمغان شهر، اتاق اصناف ایران در اطلاعیه‌ای دستورالعمل فروش ...
 به گزارش ارمغان شهر، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی به ...
به گزارش ارمغان شهر، در مراسم افتتاحیه دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی،
به گزارش ارمغان شهر، سه‌شنبه علاوه بر مناطق ذکر شده، بارش ارتفاعات البرز
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر وی با اشاره به اینکه پیش نیاز بهره برداری
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…