نمایش موارد بر اساس برچسب: فولاد مبارکه

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، کارشناس برنامه‌ریزی و تعالی سیستم‌های نگهداری و تعمیرات (نت) از اجرای پروژه نگهداری و تعمیرات مبتنی بر قابلیت اطمینان (RCM) در ناحیه آهن‌سازی خبر داد و گفت: این پروژه با انجام کار تیمی کارکنان نت و همکاران تولید، برای اولین بار در صنعت فولاد کشور به‌منظور شناسایی کلیه خرابی‌های بالقوه و بالفعل تجهیزات بحرانی، تحلیل علت ریشه‌ای خرابی‌ها و تدوین اقدامات و سیاست‌های نگهداری تجهیزات بحرانی با موفقیت اجرا شد.

حمیدرضا عبدیان افزود: نظر به اینکه توسعه نت مبتنی بر قابلیت اطمینان جزو یکی از اهداف استراتژیک حوزه نگهداری و تعمیرات شرکت فولاد مبارکه است، با تدوین چشم‌انداز پنج‌ساله استقرار RCM روی تجهیزات ناحیه آهن‌سازی از سال 1394 ضمن اولویت‌بندی تجهیزات خطوط تولید، با شناسایی 85 تجهیز بحرانی در خطوط تولید این ناحیه، تعریف و برنامه‌ریزی اجرای آن‌ها انجام شد.

تسهیل‌کننده پروژه‌های نگهداری و تعمیرات مبتنی بر قابلیت اطمینان (RCM) در ناحیه آهن‌سازی تصریح کرد: این طرح با برگزاری جلسات منظم هفتگی در محل ناحیه و با حضور اعضای تیم‌های پروژه در بخش‌های مختلف و برگزاری بالغ‌بر 10 دوره آموزشی جهت آموزش تخصصی RCM با اساتید خارجی و داخلی اجرا شد.

وی در ادامه گفت: اقدامات اصلاحی به‌دست‌آمده در این پروژه‌ها عبارت‌اند از:

تدوین استانداردهای نت پیشگیرانه یا پیش‌گویانه روی تجهیز با در نظر گرفتن ملاحظات فنی و اقتصادی، بهینه‌سازی استانداردهای نت پیشگیرانه، تدوین یا ویرایش دستورالعمل‌های بهره‌برداری یا نگهداری و تعمیرات، طراحی دوره‌های آموزشی تخصصی در زمینه‌های مختلف نگهداری و تعمیرات، طراحی مجدد تجهیزات یا تغییر در قسمتی از تجهیز با رویکرد افزایش بهره‌وری و ... .

رئیس دفتر برنامه‌ریزی و کنترل نگهداری و تعمیرات ناحیه آهن‌سازی نیز در ادامه به دستاوردهای اجرای این پروژه اشاره کرد و گفت: ایمنی و سلامت محیط زیستی بیشتر، عملکرد بهبودیافته عملیات (نرخ خروج، کیفیت محصول و خدمات به مشتریان)، اثربخشی بیشتر برای هزینه‌های نگهداری و تعمیرات، عمر مفید بیشتر برای اقلام گران‌قیمت، ایجاد یک پایگاه جامع اطلاعات نت، انگیزش بیشتر در افراد و کارگروهی بهتر و ... ازجمله این دستاوردها به شمار می‌آید.

حمیدرضا جمالی یادآور شد: اجرای نظام‌های نوین نگهداری و تعمیرات در مجتمع‌های تولیدی نظیر فولاد مبارکه می‌تواند اثربخشی بسزایی در افزایش آماده‌به‌کاری تجهیزات و کاهش خرابی‌ها و هزینه‌های نت و عدم‌النفع تولید را نیز به همراه داشته باشد.

وی در پایان از همه رؤسا، کارشناسان و تکنسین‌های حوزه تعمیرات، تولید، قسمت پیشگیری دفتر فنی کنترل نگهداری و تعمیرات ناحیه آهن‌سازی و همچنین واحد برنامه‌ریزی و تعالی سیستم‌های نت شرکت که در اجرای این پروژه‌ها نقش بسزایی داشتند، تشکر و قدردانی کرد.

منتشرشده در اقتصاد

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، هادی نباتی نژاد در آیین رونمایی از هفت اثر تجسمی برنامه «ضیافت آفتاب» اظهار کرد: در فولاد مبارکه علاوه‌بر تولید فولاد که ما را به‌نوعی به قطب صنعت ایران تبدیل کرده است، به مسئولیت‌های اجتماعی نیز توجه می‌شود. در همین راستا در یک سال گذشته توجه ویژه‌ای به حوزه هنر و حمایت از هنرمندان داشته‌ایم.

وی افزود: به‌علاوه با توجه به اهمیت هنرمندان اصفهانی، در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی خود به‌منظور فعال کردن اقتصاد هنر، تصمیم به ورود به حوزه برگزاری ضیافت‌های هنری گرفتیم. در رویدادهای هنری آینده نیز سعی در حمایت از هنرمندان شهرمان خواهیم داشت.

مدیر روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه همچنین با تأکید بر اهمیت مسئولیت‌های اجتماعی فولاد مبارکه، حمایت‌های این شرکت در مبارزه با بیماری کرونا را نمونه‌ای از فعالیت‌های فولاد مبارکه در این راستا عنوان کرد.

مجتبی شاهمرادی، رئیس حوزه هنری استان اصفهان، نیز در این آیین رونمایی بابیان اینکه خوراک اصلی این ضیافت را هنرمندان اصفهان تولید کرده‌اند، گفت: امیدوارم این ضیافت طلیعه تولید آثار مختلف و برپایی ضیافت‌های هنری متعدد گردد و زمینه‌ای برای راه‌یابی این آثار به زندگی مردم شود.

در این مراسم محسن سلیمانی مدیر خانه خط حوزه هنری اصفهان در خصوص آثار هنری و لزوم ورود آن به چرخه اقتصادی مطالبی را بیان کرد و هفت هنرمند خالق آثار تجسمی نیز به توضیح آثار خود پرداختند و از آثار «ماه مجلس» اثر حسین گلشنی با تکنیک شکسته‌نستعلیق، «در سپیده‌دم» اثر رسول طاهری تهرانی (نقاشی‌خط) با تکنیک اکرلیک، «سمفونی هستی» اثر ساراتگریان (نقاشی‌خط) با تکنیک اکرلیک، «زیارت حضرت رسول (ع)» اثر عزرا عبدالله پور با تکنیک خوشنویسی نسخ، «سوره توحید» اثر رامین خرم زاده (نقاشی‌خط) با تکنیک اکرلیک، «شمس رسل» اثر الیاس جابری با تکنیک نستعلیق چلیپا، سه لت (وحی- معراج- یگانگی) اثر لیدا فراست (تصویرسازی) با تکنیک اکرلیک بر روی چوب رونمایی شد.

منتشرشده در اقتصاد

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، احمد سعید بخش با اشاره به آغاز عملیات اجرایی انتقال آب خلیج‌فارس به اصفهان اظهار داشت: استان اصفهان یکی از بزرگ‌ترین قطب‌های صنعتی کشور است و با توجه به اقلیم خشک فلات مرکزی و کمبود آب، نیاز است که با تعریف پروژه‌ای عظیم، آب پایدار صنایع تأمین شود.

وی افزود: شرکت تأمین آب اصفهان صفه با سهامداری شرکت فولاد مبارکه، پالایشگاه اصفهان، ذوب‌آهن، اتاق بازرگانی، سازمان همیاری‌های شهرداری و شهرداری کلان‌شهر اصفهان درصدد برآمد تا شرایط انتقال آب خلیج‌فارس به اصفهان را در بازه ۵ ساله فراهم کند.

معاون توسعه شرکت فولاد مبارکه تصریح کرد: با اجرای انتقال آب خلیج‌فارس به اصفهان بالغ‌بر ۲۰۰ میلیون مترمکعب در سال آب برای مصارف صنعتی در نظر گرفته‌شده است.

وی افزود: طول خط انتقال آب خلیج‌فارس به اصفهان ۹۱۰ کیلومتر است و این مسیر از استان‌های هرمزگان، کرمان، یزد و اصفهان عبور می‌کند تا درنهایت به آبگیر چم آسمان برسد.

سعیدبخش به اشتغال‌زایی بالغ‌بر ۱۴ هزارنفری در طول ساخت تا بهره‌برداری از خط انتقال آب خلیج‌فارس به اصفهان هم اشاره کرد و افزود: حجم سرمایه‌گذاری این ابرپروژه ۳۵۳ هزار میلیارد ریال است که شرکت فولاد مبارکه با سهم ۲۸.۵۸ درصد دو برابر حجم سهام دیگر بهره‌برداران این پروژه را به خود اختصاص داده است.

شایان‌ذکر است با راهبری وزارت صمت و سرمایه‌گذاری شرکت‌های بزرگ معدنی ازجمله فولاد مبارکه عملیات اجرایی آیین بهره‌برداری و شروع عملیات اجرایی طرح انتقال آب خلیج‌فارس و دریای عمان به استان‌های شرقی و مرکزی کشور توسط رئیس‌جمهور آغاز خواهد شد.

این ابَرپروژه، با بهره‌مندی از توان متخصصان داخلی و همچنین ظرفیت‌های بخش خصوصی توانمند، در زمان تحریم به اجرا درخواهد آمد و این موضوع باعث شده تا از آن به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های بعد از انقلاب اسلامی نام برده شود.

منتشرشده در اقتصاد

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  مختار بخشیان قائم‌مقام مجری طرح نورد گرم 2 شرکت فولاد مبارکه در گفت‌وگو با برنامه بهار در بهار شبکه اصفهان اظهار کرد: محصولات فولادی ازنظر شکلی شامل دو نوع محصولات بلند (میلگرد، تیرآهن و نبشی) و محصولات تخت (ورق‌های فولادی) هستند. شرکت فولاد مبارکه تولیدکننده محصولات تخت یعنی انواع ورق‌های فولادی است که شامل ورق‌های گرم، روغنی و پوشش‌دار است. ضخامت ورق‌های تولیدی این شرکت از 1.6 تا 16 میلی‌متر بوده که در آینده تا 25.4 میلی‌متر نیز افزایش می‌یابد.

 

مشتریان فولاد مبارکه صنایع و کارخانه‌های تولیدی هستند

وی افزود: معمولا مشتریان مستقیم محصولات بلند مردم هستند درحالی‌که مشتریان محصولات تخت را صنایع و کارخانه‌های تولیدی تشکیل می‌دهند؛ یعنی خودروسازان، تولیدکنندگان لوازم‌خانگی، پروفیل سازان، صنایع نفت و گاز، صنایع ساختمانی و ... مصرف‌کننده این محصولات تخت هستند.

قائم‌مقام مجری طرح نورد گرم 2 شرکت فولاد مبارکه گفت: در سال 1370 که شرکت فولاد مبارکه به بهره‌برداری رسید، شرکتی بسیار مدرن و به‌روز به شمار می‌آمد که قادر به تولید انواع ورق‌های روز دنیا بود.

بخشیان ادامه داد: از آن زمان تاکنون به‌مرور مصرف‌کنندگان عمدتا به سمت مصرف فولادهای سبک‌تر اما مستحکم‌تر و عریض‌تر روی آورده‌اند. برای عنوان مثال وزن خودروها در مصرف انرژی، آلایندگی زیست‌محیطی و بهای تمام‌شده آن بسیار مؤثر است. بنابراین وجود ورق‌های سبک، عرض و مستحکم از اهمیت بالایی در این صنعت برخوردار است.

تنوع در کیفیت ورق‌های فولادی دنیا

وی خاطرنشان کرد: سه دهه قبل در دنیا 8 نوع کیفیت فولادی در خودرو استفاده می‌شد درحالی‌که اکنون این تعداد به بیش از 30 نوع افزایش‌یافته است در صنایع دیگر هم به همین شکل است.

 

تدبیر فولاد مبارکه با طرح شهید خرازی

قائم‌مقام مجری طرح نورد گرم 2 شرکت فولاد مبارکه اظهار کرد: طرح شهید خرازی طرحی بود که در دهه 80 به‌منظور افزایش ظرفیت و پر کردن این شکاف تعریف شد. این طرح سه بخش داشته است که بر اساس آن باید در بخش اول ظرفیت آهن‌سازی کامل می‌شد؛ در بخش دوم باید ظرفیت فولادسازی و تولید شمش فولادی کامل می‌شد و در بخش سوم بخش نورد کامل می‌شد که ما بتوانیم شمش را به ورق‌های موردنظر و به‌روز تبدیل کنیم.

 

سرمایه‌گذاری یک میلیارد یورویی در دو بخش اول طرح شهید خرازی

بخشیان تصریح کرد: شرکت فولاد مبارکه در دو بخش اول بیش از یک میلیارد یورو یعنی معادل 30 هزار میلیارد تومان هزینه کرده و آن‌ها را به بهره‌برداری رسانده است. از اویل دهه 90 نیز بخش نورد گرم 2 عملا کلید خورده و دو بار تا مرحله امضای قرارداد پیش رفته‌ایم؛ حتی یک‌بار قرارداد نیز به امضا رسید اما اجرای آن به دلیل تحریم‌ها متوقف شد. اخیرا پروژه با یک‌طرف چینی منعقدشده که امیدواریم بتوانیم آن را اجرا کنیم.

 

نورد گرم 2؛ بی‌نیازی از واردات و جلوگیری از خروج سالیانه 900 میلیون یورو

وی درباره تأثیرات اقتصادی این پروژه نیز اظهار کرد: اجرای این پروژه کشور را در تولید این نوع فولاد توانمند می‌کند و تقریبا نیازهای کشور را در این حوزه به‌صورت کامل برطرف می‌کند. اکنون سالانه دو میلیون تن ورق فولادی به کشور وارد می‌شود که با اجرای این پروژه نه‌تنها جلوی این حجم از واردات گرفته می‌شود بلکه توانایی صادرات نیز به وجود می‌آید. درواقع علاوه بر اینکه از خروج سالانه 900 میلیون یورو ارز از کشور جلوگیری می‌شود بلکه با صادرات محصولات این بخش، بخشی از ارز موردنیاز کشور نیز تأمین می‌شود.

 

اشتغال مستقیم هزار نفر و 10 هزار اشتغال غیرمستقیم

قائم‌مقام مجری طرح نورد گرم 2 شرکت فولاد مبارکه گفت: علاوه بر این از زمانی که عملیات اجرایی این پروژه آغاز شود، حدود یک هزار نفر به‌صورت مستقیم و 10 هزار نفر به‌صورت غیرمستقیم در اجرای آن مشارکت خواهند داشت. همچنین پس از بهره‌برداری نیز حدود یک هزار نفر به‌صورت مستقیم و 10 هزار نفر به‌صورت غیرمستقیم به‌واسطه این ابرپروژه مشغول به فعالیت خواهند شد.

 

اثرات زیست‌محیطی ابرپروژه نورد گرم 2

بخشیان با بیان اینکه نورد گرم جزو بخش‌های تمیز فولادسازی محسوب می‌شود و آلایندگی آن صفر است، اظهار کرد: از این نظر نورد گرم 2 جزو پروژه‌های سبز به شمار می‌رود و نگرانی بابت آلایندگی زیست‌محیطی وجود ندارد.

 

تأمین مالی پروژه بدون نیاز به منابع خارجی

وی خاطرنشان کرد: فاکتورهای لازم برای اجرای پروژه نورد گرم 2 اکنون فراهم است. اولین فاکتور عزم جدی مدیرعامل فولاد مبارکه است. منابع مالی لازم برای اجرای این پروژه بدون نیاز به منابع خارجی اکنون فراهم است. همه فعالان بازار صنعت فولاد ازجمله وزارت صمت اکنون لزوم تأسیس این پروژه را صحه‌گذاری می‌کنند. به‌علاوه فضای فنی کشور فراهم بوده و عزم پیمانکار خارجی نیز فراهم است. به امید خدا امیدواریم در نوروز 1403 در برنامه‌ای مشابه شاهد گزارشی از بهره‌برداری این پروژه باشیم.

منتشرشده در اقتصاد

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، رضا خادم کیمیائی افزود: آهن اسفنجی تولیـــدشده به دلیـــل داشـــتن قـــابلیت واکنـــش ســــریع با اکسیژن و رطوبت، نیازمند شرایط نگهداری خاصی است. به همین دلیل جهت ذخیره و نگهداری آن، در مخازن مربوطه گاز سیل خشک تزریق میگردد تا مانع ترکیب آن با اکسیژن و رطوبت موجود در هوا شود.

 به علت عمر بالا و قدیمی بودن درایرهای موجود، راندمان تجهیزات فوق به نحو قابلملاحظهای کاهشیافته بود.

 وی هدف از انجام این پروژه را افزایش ظرفیت و بهینه‌سازی درایرهای گاز سیل و ایجاد مسیر جدید ارسال گاز سیل تا مخازن ذخیره برشمرد و گفت: در این پروژه درایرهای تبریدی جدید با ظرفیت طراحی 3900 مترمکعب بر ساعت به ازای هر دستگاه، جایگزین درایرهای قبلی می‌شود.

مدیر اجرای پروژه‌های نواحی آهن‌سازی و فولادسازی بابیان اینکه در درایرهای جدید از کمپرسورهای  SemiHermetic  رفت و برگشتی چندمرحله‌ای با مبرد R404a  استفاده‌شده است، گفت: این نوع درایر از به‌روزترین فناوری‌های دنیا برخوردار است، به‌نحوی‌که ظرفیت کمپرسورها متناسب با دمای گاز خروجی، قابل‌کنترل است.

خادم کیمیائی در ادامه دیگر مزایای این پروژه را امکان مانیتورینگ کامل سیکل درایرها و عیب‌یابی سریع کامپوننت‌ها، کاهش استهلاک قطعات و افزایش قابلیت آماده‌به‌کاری تجهیزات و نگهداری و تعمیرات راحت‌تر نام برد و گفت: با توجه به گاز سیل ارسالی، مصرف گاز نیتروژن دریافتی از ناحیه انرژی و سیالات به واحد احیا مستقیم 1 تا حد قابل‌ملاحظه‌ای کاهش خواهد یافت که این امر متعاقبا سبب کاهش احتمال خودسوزی آهن اسفنجی می‌شود.

وی در خصوص اجرای این پروژه خاطرنشان کرد: از ماه‌های گذشته جلسات منظم و برنامه‌ریزی دقیق جهت نصب و راه‌اندازی تجهیزات با حضور نمایندگان اجرای پروژه‌ها، نظارت، بهره‌برداری، ایمنی و مجری فعالیت برگزار شد و نهایتا برنامه زمان‌بندی واقعی و دستورالعمل‌های اجرایی پروژه استخراج و نصب و راه‌اندازی دو عدد درایر گاز سیل در مدول‌های D و E واحد احیا مستقیم 1 در فاز اول با همکاری مناسب تیم‌های اجرا و بهره‌برداری در اسفندماه سال جاری با موفقیت اجرا شد.

مدیر اجرای پروژه‌های نواحی آهن‌سازی و فولادسازی یادآور شد: پس از اخذ بازخورد مناسب عملکردی تجهیزات جدید از بهره‌برداری آهن‌سازی در فاز دوم برای نصب و راه‌اندازی سایر درایرهای جدید گاز سیل در مدول های A و B و C واحد احیا مستقیم 1 اقدام خواهد شد.

خادم کیمیائی در پایان از زحمات کارکنان واحد اجرای پروژه‌های ناحیه، دستگاه نظارت، مدیریت و کارکنان بهره‌برداری آهن‌سازی و همکارانی که در برنامه‌ریزی، اجرا و راه‌اندازی این پروژه مشارکت داشته‌اند تشکر و قدردانی کرد.

منتشرشده در اقتصاد
صفحه1 از11
 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیر دفتر بهره
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از
به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ،حریرچی با بیان
رضا یزدخواستی، معاون خرید شرکت فولاد مبارکه از
به گزارش پایگاه خبری  ارمغان شهر و به نقل از
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط
 • 1
 • 2
 • 3
آخرین اخبار
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیر دفتر بهره برداری و کاهش آب بدون درآمد آبفای اصفهان با اعلام این خبر، گفت: این ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، قدرت اله نوروزی اظهار کرد: با توجه
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از پایگاه خبری  وزارت راه و شهرسازی (اصفهان)؛ علیرضا قاری‌قرآن مدیرکل راه و ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی شرکت گاز استان اصفهان سید مصطفی علوی مدیر عامل این شرکت، با ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی موسسه خیریه امام حسین علیه السلام تخصصی حوزه مسکن، مهدی رقایی
عباسعلی جوادی در یکصد و شصت و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، اظهار کرد: از هیئت رئیسه شورای شهر، شهردار و ...

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • حوادث
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیر دفتر بهره برداری و کاهش آب بدون ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از پایگاه خبری  وزارت راه و ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی شرکت گاز استان ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی موسسه خیریه امام
عباسعلی جوادی در یکصد و شصت و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، ...
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…